Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen garnélákat ajánlatok...

Milyen garnélákat ajánlatok nano (20 literes) akváriumba, ami jól szaporodik és nem annyira kényes de még is szép?

Figyelt kérdés
Mennyire számít a hőmérséklet a garnélának? Kell bele fütőt vennem?
2014. dec. 19. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Igen kell bele fűtő, meg szűrő.


[link]


[link]

2014. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Amihez általában hozzá fogsz jutni, az a red cherry, vagy cseresznye garnéla.


Kb. annyira bonyolult mint egy szúnyog.


Fűtő nem kell nekik (de azért ne nagyon hűljön ki az aksi), illetve a csapvízben is simán megvannak.


Hajlamosak a kannibalizmusra. Én kétszer próbáltam telepíteni garnélát, és mindkétszer az volt, hogy felzabálták egymást.

2014. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ja és imádják a gömbmohát. Nálam legalábbis mindig azon bandáztak.
2014. dec. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 22 fokot szeretik azért, de általában a lakásban nincs kevesebb. Nem hiszem, hogy 19 fokban üldögélsz. Ha így fűtitek a lakást, akkor nem kell nekik külön fűtő.
2014. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kezdő vagy egyértelműen Neocaridina davidi garnélát válassz. Ebből különvböző színváltozatok léteznek, a legelterjedebb és legkönnyebben tartható természetesen a Red Cherry, vagy a piros verzióból a tökéletes változat a Sakura. Mostanában már több helyen kapható a sárga változat: a yellow fire is. De persze rengeteg féle van, ha érdekel, írd be a googlebe: szentgyo garnéla, azon a honlapon teljesen elmerülhetsz ebben a világban. Red cherryt ne vegyél boltban, mert iszonyatosan túl vannak árazva, nézz körbe vaterán vagy akvarisztikai fórumokon, minimális pénzért, vagy ingyen osztogatják (igazából én is tudnék adni nemkeveset:). A red cherry 20-25 fok körül érzi jól magát, de alacsonyabb hőmérsékleten is jól el van, annyi a különbség, hogy ilyenkor lasabban mozognak és kevésbé szaporák (én pl tartok fütéssel és fűtés nélkül is). A 2. választ cáfolom, nem kannibálok, élő eleséget sosem esznek, csak akkor eszik meg a társukat, ha az elpusztult.
2015. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!