Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma kaptam egy aranyhalat,...

Ma kaptam egy aranyhalat, folyamatosan a vízfelszínére mászkál. Ez normális?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még halam, sosem háziállatom. Karácsonyi ajándék. Egyenlőre egy kisebb (most már négyzet alakú) edényben van.

Folyamatosan a víz tetejére úszkál, felfrissítettem a vizét adtam neki kaját.



2014. dec. 19. 15:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Neki már lőttek, szerintem semmi esélye, a túlélésre. Nem így működik az akvarisztika, nagyon nem...
2014. dec. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
fontos:ugye nem sima csapvízbe raktad szerencsétlent?
2014. dec. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Tudom. De nem szamitottam ra hogy kapok egy halat. Szerinted mit tudnek csinalni? Nem akarom megolni ha egyszer mar van.
2014. dec. 19. 15:43
 4/27 anonim ***** válasza:
Kéne venni egy akváriumot, víztisztítóval.
2014. dec. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
De abba, a klort kiengedtem belole amennyire lehetett.
2014. dec. 19. 15:43
 6/27 anonim ***** válasza:

Szia!

Kevés(több probléma is lehet) a víz oxigén tartalma. Levegőztető/légpumpa készülékre mindenképpen szükség lenne.

2014. dec. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Teljesen ketsegbe vagyok esve, ezt nem nekem talaltak ki.
2014. dec. 19. 15:44
 8/27 A kérdező kommentje:
Ma este elvileg lesz szegenynek akvariuma ideiglenese. Azt milyen homersekleto vizzel toltsem meg? Milyen vizzel egyaltalan?
2014. dec. 19. 15:46
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Pipálásnak nevezik akvarisztikában azt amit csinál.


Végül is fuldoklik és próbál oxigénhez jutni.


Akvarisztikában vannak kulcsfontosságú szavak, mondatok: állott víz, érett víz, biológiai szűrés, porózus baktériumoknak alkalmas talaj, keringés, oxigénbeoldás, rendszeres részleges nem!! teljes vízcsere, akváriumvízben tisztított szűrőberendezés, minimum élettér, megfelelő táplálék.


Egy fenti akvárium beüzemelése 3-4 hetet, és egy fél A4 gépelt oldalnyi instrukció betartását jelenti, így már életben tartható, gondozható egy hal, sok évig kedvenc lehet.

2014. dec. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Cseréljek akkor neki teljes vizet? Vagy hogyan tudnám oxigénhez juttatni szegényt?
2014. dec. 19. 15:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!