Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan etessek jelenleg?

Hogyan etessek jelenleg?

Figyelt kérdés

Az akvárium 26 napos, ma vettem bele panda páncélosharcsákat. (Azért nem vártam ki a 30 napot, mert legközelebb csak 29-én tudnék halat venni).

Eddig napi egy kocka fagyasztott kaját dobtam az üres akváriumba, de most a halaknak vettem SERA Spirulina tablettát. Elég csak ezt adni nekik, vagy dobjak fagyasztottat továbbra is.

Mert a baktériumokat már nem kell külön etetni, hiszen vannak már halak, ugye? Vagy a páncélosok is esznek "húst"?

Amúgy minimális barna algám még van, arra is rámennek, nem?


2014. dec. 19. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Szinte csak "húst" esznek a coryk. Nem nagyon jellemző rájuk a növény evés. Barna algát le se bagózzák.
2014. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor tévedésben éltem. Bár azt olvastam, hogy mindenevők, szóval azért esznek növényi kaját is, nem?

Mindegy, van 3 zebracsigám, azok viszont tényleg esznek barna algát.

2014. dec. 19. 22:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a páncélosok sokkal inkább rá fognak menni a fagyira,, mint az algára.


"Mert a baktériumokat már nem kell külön etetni, hiszen vannak már halak, ugye? "


Gondoljuk át ennek a mechanizmusát.


Eddig is azért kellett őket etetni, hogy ha majd megérkeznek a halak, addigra olyan létszámban legyenek, hogy ha nem magától rohad el a kaja, hanem a halak végterméke fog bomlani, azzal a mennyiségű méreganyaggal könnyedén elbánjanak a baktériumok.


Ezt tovább gondolva, ha most pont annyit etetsz, hogy a mostani halaknak pont elég legyen, azzal annyi lebontó baktériumot tudsz fenntartani, ami a meglévő halak végtermékével el tud bánni.

Ha viszont akarsz még halakat, és mondjuk 1-2 hét múlva beteszel még egy jelentősebb csapat rajhalat, vagy néhány nagyobb testű zabagépet, az ugyanúgy felkészületlenül éri a szűrést.


Tehát elvileg nem baj, ha a betelepítés végéig egy picit túl etetsz.


Gyakorlatilag viszont nem szokott ezzel probléma lenni. Ha nem egyszerre van beletéve az összes hal, akkor egy jó szűrő képes lépést tartani a baci telepek elszaporodásában, a betelepítés ütemével.

Én pl inkább azt szoktam csinálni, ha új, nagyobb csapat érkezik az akváriumba, az első héten egy kicsit kevesebbet etetek, (az első nap egyáltalán nem) hogy kevesebbet ürítsenek, kevésbé terheljék a vizet.

2014. dec. 20. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A fő kaja a fagyasztott legyen, nálam csak artemiát kapnak, néha krill, esetleg mysys, ez a három nagyjából egy kaptafa, a legolcsóbb az artemia.


Mennyiség az nehéz ügy, én kb 5 kicsi artemiát számolok 1 foltos vagy kétpajzsos páncélosra, a pandának ettől kevesebb kell.


Ez: https://www.youtube.com/watch?v=SMLn52iVYvA két kocka artemia, tropicarry a gyártó, a végén vannak a harcsák.


Esznek növényit is, de felfelbujtatja őket, megeszik az alga tablettát is, de annak a felét felkeverik a vizbe, alig esznek belőle, tehát inkább csak a vizet szenyezed a spirulinával


Itt: https://www.youtube.com/watch?v=ThAtot62zvM látszik, hogy a spirulina javát bekeverik a vízbe, enni keveset esznek belőle.

2014. dec. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!