Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyulladt, dülledt a betta...

Gyulladt, dülledt a betta egyik szeme. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Tegnap egy fehér körvonalat vettem észre a szeme körül. Mára extrém felduzzadt, és olyan, mintha vörös bevérzések lennének a fején. Csak az egyik oldalon. Kedvtelen és lassú. Mi lehet? Esha 2000 nevű szerem van itthon, vagy gomba elleni szer.
2014. dec. 20. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium, milyen a szűrés?
2014. dec. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
50 literes akvariumban van, JBL Cristalprofi i60as szűrővel. Egyedül van a hal.
2014. dec. 20. 13:06
 3/8 A kérdező kommentje:
A kereskedésben azt mondták, valószínűleg gomba, de akkor még csak a fehér folt volt.
2014. dec. 20. 13:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag bármitől lehet, sok betegségnek tünete a kidülledt szem. Nincs valami más elváltozás rajta?

[link]

2014. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kicsit kifakult az egész hal színe, és mintha kicsit "összeesett" volna. Kisebbnek tűnik. De egyébként semmi egyéb, csak nagyon rosszul néz ki szegény.Az esha 2000 elég széles spektrumu gyógyszer, segített kb fél éve, akkor darakor és uszonyrothadas volt (az új halakat tettem az akvariumba, elpusztultak, a betta túlélte, azóta egyedül van). Mit csináljak? Várjak egyéb tünetre, kapja a gyógyszert, vagy gomba elleni szert? Vagy cseréljék vizet?
2014. dec. 20. 13:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Olyan a szeme egyébként, mint a linkben a nagy képen, valamint az utolsó képen.
2014. dec. 20. 13:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Tedd félre az akváriumvíz felét, járasd benne a szűrőt. A bettát kezeld a gyógyszerrel. + napra tegyél a vízbe gyógyszert, utána cseréld le a vizet (akváriumvízre, de figyelj arra, hogy maradjon vagy 20 liter) és tegyél bele új gyógyszert, megint három nap a gyógyszeres vízben, ez alatt egyszer etess(ha eszik a hal). Amennyiben nincs javulás, a gyógyszer hatáskörébe nem tartozott ez a betegség vagy a hal már menthetetlen állapotban volt.
2014. dec. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Nem szeretném elkiabálni, de szerintem most már megmarad. Úgy néz ki, minden rendben... Nem tudom ugyan, mi volt a baj, de a gyógyszer segített.
2014. dec. 30. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!