Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha a 110 literes akváriumom...

Ha a 110 literes akváriumom algásodik akkor a növényzet megfelelő táplálásával és még egy belső szűrő segítségével lehetne orvosolni a problémát esetleg?

Figyelt kérdés
A tápozás megvan viszont arra gondoltam, hogy van egy 30 literre szánt kicsi szűrőm esetleg betenném azt is a nagyba, a jobb szűrés érdekében, szerintetek megérné? Számítana valamit vagy csak az áramot fogyasztaná?
2014. dec. 20. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Belső szűrős akváriumban a legfontosabb a talaj, agyag vagy apró szemű rostált sóder is jó, alkalmas a baktériumok megtelepedésére.

Kell a szűrő ami oxigénnel és széndioxiddal látja el az akvárium vizét.

A szűrőtöltet tehermentesíti a talajt, mulmot gyűjt, és táptalaj a baktériumoknak.

Baktériumok, ők bontják le az ammóniát ami az algásodás fő okozója.

Növényzet, csak akkor segíti az akvárium működését ha egészséges és fejlődik, rendszeresen kell metszeni.

Világítás és világítási idő, annyit kell világítani amennyitől a növények szépen nőnek de érdemben nem algásodik az akvárium, fontos a jó fényerő, ha sok az sem jó, ha kevés az sem nyerő.

Tápozás, a halak, gerinctelenek szennyezése mellé kell kiegészítés, legfontosabb a kálium, ez a legtöbb növénytápba van, mellé vannak micro elemek is.

Halak, gerinctelenek, ha túl van telepítve az akvárium nem képes a rendelkezésre álló víztömeg alacsonyan tartani az ammónia szintet, ez kedvez az algáknak, a sok ammónia nem jut el a baktériumokig, nem alakul át nitráttá, nem épül be a növényekbe.

Vízcsere, csökkenti a vegyületek szintjét.


Tehát az alga az egy összetett kérdés, nem biztos, hogy megoldja az algát egy plusz szűrő, javítani javíthat a dolgon.

Alga minden akváriumba van, sok dolgon múlik, hogy menyi.

2014. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ismét mind megmentő jöttél! A tapasztalatlan időkben vett túlzott halat hova tudom elpaterolni? Megölni nem akarom őket egyértelműen! Kisállatba szerintetek beveszik?
2014. dec. 20. 20:10
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja és ment a plusz ismét korrekt kis válasszal segítetted az akvarisztikai tevékenységeimet! Köszi neked! :)
2014. dec. 20. 20:10
 4/15 anonim ***** válasza:

Túltelepítésnél mérlegelni kell, menyire zavarják a halak egymást, az is fontos menyire nőttek hozzád a halak.

Feltételezzük, hogy nem zavarják egymást, nincs atrocitás, több rétegben vannak, de mondjuk sok az általuk kibocsátott szennyeződés.


Példa ez: [link]


Tettem rá egy külső szűrőt, 2 liter siporax, 1.7 liter szivacs, agyag talaj, gyors növekedésű növények, hetente- kéthetente metszhető mind(kell is)


Világítás 45 watt, (3x15 watt) 1 darab növényes sylvania grolux cső van.


Halak, jócskán túl van telepítve.

4 öreg tetra (valaha 20-an volttak)

2 gurámi nőstény, öregek a hímek között nincs jó helyük, fix lakók (nekik csináltam az akváriumot)

2 sziámi ormányos márna, nevelkedtek most már máshol vannak.

2 öves díszcsík, lassan elérik a 10 centit, mehetnek a többi közé.

2 anci, ők is fix lakók


6 hónapig volt együtt a társaság, profitoval tápoztam

ez az eredménye: [link]


Alga nincs, nem is volt, a nitrát szint 10 mg körül, vízügyi főiskolán mérve.


Kaja az napi 2 kocka artemia, mellé rakás zöldség.


Kompromisszum a növényzet, megvan milyen alkalmas egy ilyen nem kicsit túltelepített akváriumba.


Vízcsere az heti 20 liter, 115 liter az akvárium.

2014. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Persze eladni, elpasszolni nehéz a halakat, öregebb hal már túl sem éli a szállítást, a költözés is sokk neki.


Nem mindegy azért a halak fajtája sem, példa: [link]


Egy neon 1-2 bébi artemiát eszik meg, egy gurámi bever 20 at minimum, van róla videóm is.


Mérlegeld a halakat, sokan példa keresnek használtan egy külső szűrőt, variálnak a világításon, tápozáson, növényzeten és maradhat a halgárda.

2014. dec. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sokat kérdeztem, hogy bővítsem a tudásomat és kb mindig te adtál érthető jó válaszokat ezt köszi még egyszer, mert hihetetlenül érdekel az akvarisztika és van még mit tanulni..:) Most beraktam a másik szűrőt is ami 30-50 literig ajánlott a kettő együtt azért szerintem már bivaly lesz. A talajom fehér nagyon apró szemű kavics, szinte homok már, a kisállat kereskedésben vettem, talán 0,4es kavics lehet! Milyen növényeket ajánlsz, a mostaniak is úgy nőnek mint a gomba, amióta elkezdtem a te ajánlásodra tápozni őket, viszont vágni még nem vágtam, azt , hogy kell, csak simán levágom és ennyi?
2014. dec. 20. 21:33
 7/15 anonim ***** válasza:

Rémlik 110 literes akvárium, de már annyi kérdés van meg üzenet, hogy nem tudom kikeresni melyik volt a tiéd.


Milyen növényeid vannak?


Ha már beszéltük akkor ahhoz a kérdésedhez írj valamit, látom a megválaszoltjaimnál, hogy irtál.

2014. dec. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Már rengeteget kérdeztem szóval ez nekem is jó kérdés, hogy melyiknél volt de beszélgettünk üzenetbe is és küldtem az akváriumomról képeket is, amibe ajánlottad a vízfelszíni fodrozást a bubik helyett, de gondolom nem nagyon emlékszel így rá. Keresgéltem, hogy milyen növények vannak de nem találtam meg a nevüket netten, holnap ha gondolod és rá érsz akkor szívesen csinálok neked megint képet, hogy mi a helyzet, meg, hogy min változtassak szerinted. De alapvetően még nem olyan komolya növény állományom, ami eléggé baj és azon változtatni akarom majd mindenképpen, szóval beruházok majd rá tutira még valamit! De ha esetleg tudnál írni általad ajánlott növényeket, amik szívósak és szépek illetve gyorsan nőnek jó tápozás mellett azt megköszönném :)
2014. dec. 20. 22:13
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha beszéltünk üzenetben akkor írj üzenetet, ki tudom keresni melyikek voltak a tiéid mert írja a felhaszn nevedet, sokan írtak, sokan küldtek képeket, jelenleg van 24 oldal üzenetem, ma is fél oldalnyi, sokan csak ott keresnek, nem könnyű beazonosítani ki kicsoda, ha ki lenne írva a kérdésedhez a neved már tudnám ki vagy.
2014. dec. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Most láttam, hogy 12 havonta kell cserélni fénycsövet mert elmegy a fényereje és a növény levelei elhalhatnak miatta, ez igaz? Bár nem annyira hiszek benne mert, nekem olyan egészséges mint a bűn és 1 éve működik. Mi a tapasztalatod erről?
2014. dec. 20. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!