Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jót tesz a növényeknek, ha a...

Jót tesz a növényeknek, ha a hideg fehér ledszallag mellé rózsaszínűt is felteszek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 22. 11:28
 1/5 anonim válasza:

SZerintem a növénynek mindegy, neki az a lényeg, hogy minél erősebb fény érje.


A színes led inkább a halak miatt érdekes, ha esetleg nem annyira szereti a világosságot, vagy szimplán a színei jobban kijönnek pl. kék fényben, vagy még az egész kompozíción tud egy kicsit dobni a szín.

2014. dec. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A hideg fehér, 6500 kelvines színhőmérséklet, kék, sok zöld, piros szint tartalmaz, ebből a növények a kéket és a pirosat használják, a zöldtől szép az akvárium.


Mellé teszel pirosat az akkor használ a növényeknek ha megfelelő hullámhosszon sugároz a fény, megfelelő nanométeren.

A fényhez kell szerezni spektrum táblázatot majd onnan leolvasva egy leírásból elemzed mit is csinál a fény, mit ér a növényeknek.


Példa ez mellett szépen nőnek a növények: [link]


A leolvasott értékek magyarázata meg itt: [link]

2014. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A ledszallagok mellé általában nem mellékelmek "spektrum táblázatot"! :S

Abból indultam ki, ho a növényes csövek fényének színe is általában rózsaszínes.


Vagy jobb lenn egy sor kék, egy sor piros led?

2014. dec. 22. 17:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Elemezd a # 2 kommentben lévő linket, és döntsd el, a piros szín fontos a növényeknek, a kék az algáknak is.

Példa egy kékes aquastar fénycsőtől szörnyű algatelep lesz az édesvízi akváriumból.

2014. dec. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem nincs pénzem méregdrága spéci akvárium csövekre, ezért keresek valami hosszantartó, működőképes megoldást.
2014. dec. 22. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!