Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » (Sos) Miert van ez a harcos...

(Sos) Miert van ez a harcos halaimmal?

Figyelt kérdés
Egy akvariumba 3 részre elosztva sziámi harcos hímjeim vannak, 3ból kettő néha nem annyira aktív, 2 napja volt vízcsere atnosott aprokavicsot tettem aljzatnak növényeket raktam bele Nekik illetve jávai mohát! A 3. Rendbe van habfeszket épít , a középső meg nem ivarérett de a masik aki elegge elfetreng ő ivarérett es amikor betettem épített is egy kicsit de szet is ment es nem foglalkozott vele most nincs neki semmi! 26 fok körül mozog a viz allandoan! Mi lehet a hiba? Szuresuk nincs gyakoribb vizcserevel oldom meg az ammónia gondokat!
2014. dec. 22. 11:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Hány liter víz jut 1 halra?

Szűrő pedig kell!!!!

Mert a gyakori vízcsere rosszat tesz nekik.

2014. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A gyakoribb vízcserével fokozod a gondokat. Az ammónia ugyanis 2 óra alatt az egekbe szökhet, te ezt még megtoldod azzal, hogy folyamatosan változtatod a vízminőséget. A víz is túl hideg, 28 fok nem ártana.

Ammóniamérgezés lesz.

2014. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
De a víz csere óta még kaját sem kaptak, akkor az hogy lehet? Sok helyen azt írják, hogy nem kötelező a szűrő, akkor, most , hogy van ez?
2014. dec. 22. 11:36
 4/21 A kérdező kommentje:
Mérgezésénél mindegyik mérgezve lenne, nem? Illetve sokkal gyorsabban pipálnának nem lehetséges?
2014. dec. 22. 11:36
 5/21 anonim ***** válasza:

Szűrő mindig kell!

Halak anyagcseréjének a terméke az ammónia.

2014. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Azt tartom valószínűnek, hogy a halak immunrendszere erősebb, ő még bírja, de ő sem bírja már sokáig.
2014. dec. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Akkor ha töltök a 110 literes akvárium vízből (ami jól be van állva biológiai szembontból) mondjuk egy 30 %ot át a másikba az megfelel akkor úgy? azzal elegendő baktérium kultúrát hozok bele? illetve az abba +ként működő szűrt beleteszem ebbe.
2014. dec. 22. 11:39
 8/21 anonim ***** válasza:
NEM felel meg, vegyél egy szűrőt, másképp nem lehet megoldani(csak nagy tapasztalattal és tudással).
2014. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát teszek bele szűrő, mert a nagyba kettő van, amit ebbe vettem azt áttettem abba, mert azt hittem nekik nem kell!
2014. dec. 22. 11:42
 10/21 anonim ***** válasza:
Milyen szűrők és mekkorák az akváriumok?
2014. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!