Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Brakkvizes akváriumhoz megfele...

Brakkvizes akváriumhoz megfelel-e az édesvízi akváriumhoz használt berendezések?

Figyelt kérdés

2014. dec. 22. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem használnám, (mármint a szűrőt konkrétan) van egy rakás olyan szűrő, amihez direkt oda van írva, hogy édes és sós vízhez egyaránt használható.

És nem is drágábbak. (Na jó, a gagyiknál nyilván drágább)

Csak nem emlékszem, melyik gyártmányokhoz szokták odaírni.

2014. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tengeri akváriumhoz használok néhány édesvizi cuccot, pl Atman AT-3335 külső szűrőt. Többféle fekete színű belső szűrőt, pl Aquael fan-1, Aquael fan-2, Elite mini.

Ezen kívül aquael és atman powerheadot, meg vízpumpákat.

De van más márka is, és semmi gond nincs. Nem tudom mi van rájuk írva, nem is néztem, csak ezek voltak itthon, édesvizi akváriumokból maradtak ki, és betettem őket a tengeribe. Nem féltettem, és probléma nélkül működnek is, pedig a tengervíz duplán sós mint a brakkvíz.

2014. dec. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem a fémtengelyes szűrőket kell kerülni, mert a sós víz megtámadhatja.


A kerámiatengelyt nem hinném, hogy károsítaná.

2014. dec. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi
2014. dec. 23. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!