Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Agyagos talajú akváriumban...

Agyagos talajú akváriumban hogyan kell tisztítani az aljzatot?

Figyelt kérdés

Legfőképpen a halak ürüléke illetve sok szöszimöszi leülepszik a talajra. Köves, bazaltos, kavicsos aljzatú akváriumnál vákuumos szívással viszonylag azért egyszerűen le lehet szívni a cuccot. Azonban ennél a kis könnyű, aprószemcsés agyagos talajnál én úgy vettem észre, hogy ez képtelenség. Növényekkel szépen be van ültetve az akvárium, van sok fa is benne, elég kevés helyen van lehetőség a tipikus aljzatporszívózásra. Legalábbis nekem nem igazán sikerül.

Ilyen esetben hogyan kell eltávolítani közüle a mulmot? Arra gondoltam, esetleg egy pálcával egy-egy kis helyen felkavarom, aztán a másik kezemmel vízcserekor pedig leszippantom, de ez sem egy túl egyszerű művelet. Van esetleg valakinek erre bevált gyakorlata?


2014. dec. 22. 12:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi a jelen ajánlás, régebben az egyik elülső sarok felé lejtős kialakítású aljzatot javasoltak és akkor ott a legalacsonyabb ponton összegyűlik a mulm, amit onnan már könnyű kiszippantani. Persze a nagy mennyiségű üledék utal arra, hogy túl van népesítve az akvárium.
2014. dec. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!