Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szeret a ponty?

Tubarózsa kérdése:

Mit szeret a ponty?

Figyelt kérdés

Van egy pontyom. Mibe (milyen akváriumba) kell tartani, mit eszik? Vizet milyen gyakran kell cserélni stb. Halászlé lett volna, de azt nem eszem így egyet megtarthatok háziállatnak :)

Köszi a segítséget!



2014. dec. 22. 16:51
 1/9 anonim válasza:
nagyon nagy akvárium (500-1000 L) mindent megeszik (kukorica , giliszta) stb. Én nem tartanám akváriumban.
2014. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát 40 centis méretig egy ezer liter körüli akvárium valami piszok erős szűréssel(ha egy kisebb kádat megtöltesz szivaccsal és egy tószivattyúval nyomod bele a vizet úgy jó lesz). Etetni kukoricával, búzával, forrázott zöldségekkel, gilisztával, kagylókkal, csigákkal, egyéb férgekkel lehet. Vizet ekkora akvárium esetében havonta elég cserélni.

Másik lehetőség az elengedés vagy egy kerti tó.

2014. dec. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1 db kicsi kb 15centis pontynak ekkora hely kell?? Huh akk megy a természetbe. Duna az jó, nem?
2014. dec. 22. 17:00
 4/9 A kérdező kommentje:
7végén tudom levinni. Addig egy nagyobb műanyag tálba elvan +kaja?
2014. dec. 22. 17:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen hideg vízben nem tudom, hogy megmarad-e. Nagyon alaposan szoktatni kéne hozzá.
2014. dec. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Fish can fly!
2014. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
Egy 15 centis ponty véletlenül nem méreten aluli és mint olyat nem tilos kifogni?
2014. dec. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem értek hozzá. De nem áll szándékomban megenni, meg lett mentve attól hogy halászlé legyen :)
2014. dec. 22. 21:33
 9/9 Platypus ***** válasza:
Na de valakinek szándékában állt megenni. És valaki kifogta valahonnan. Mert boltban nem sűrűn árulnak méreten aluli nemes halat.
2014. dec. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!