Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba mennyi...

54 literes akváriumba mennyi időnként kell teljes vízcsere?

Figyelt kérdés
Ezzel arra gondoltam hogy amikor a kavicsokat,díszeket és növényeket is kivesszük meg kimossuk az akváriumot és ilyenkor tehetem a halakat műanyag éthordóba vagy csal üvegbe tehetem és mennyi ideig birják ki az átmeneti "szálláson,,?

#akvárium #vízcsere #teljes vízcsere
2014. dec. 23. 07:09
 1/3 Pendulum92 ***** válasza:

Ez a nagytakarítás véleményem szerint egy magunknak kreált felesleges munka. Még jó rég én is csináltam.


Csináld meg a heti 20-30% vízcserét, legyen jó a szűrésed, legyen jó a fényed és legyen gyorsan növő növényed, ne tarts túl sok halat, ne etess túl. Meg esetleg néha aljzatporszívózz, de az sem létszügséglet.


Kb. ennyi kell, és nem fog kelleni nagytakarítás.

2014. dec. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehetőleg minél ritkábban. Ha jól csinálod a dolgokat akkor évekig nincs rá szükség.
2014. dec. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

3 éve nem csináltam teljes vízcserét egyik akváriumomban sem.Akkor is csak azért, mert átváltottam sügérek tartására, és előtte át lett rendezve az akváriumom.

Felesleges munka, és felesleges stressz a halaknak.Ahogy az előző válaszolók is írták; megfelelő szűrés,világítás,rendszeres vízcsere(10-20-30 %),nem túl sok hal és kellő mennyiségű növény szükségtelenné teszi a teljes vízcserét.

2014. dec. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!