Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 zebraharcsát tartanék 50l...

2 zebraharcsát tartanék 50l vízben?

Figyelt kérdés

Nagyon erős szűrés,levegőztetés.

Mi kell neki?

Milyen aljzat, kell e neki növény, milyen erős fényt szeret?



#zebraharcsa #L-46
2014. dec. 23. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy zebraharcsa talán 50-60 ezer környékén mozog, ha egyáltalán tudsz intézni valahonnan. Akvárium legalább 200-250 literes kellene neki.
2014. dec. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem, minimum 200 liter kell egy párnak.


Vallisneria americanát és csavart levelű valliznériát (Vallisneria spiralis), a sziklákra és gyökerekre pedig ráaggathatunk néhány tő lándzsás vízipáfrányt (Microsorium pteropus) növényeket szereti. Kell neki gyökér, fa kövek

aljzat legyen finom homok


Szereti az oxigénben dús vizet.

[link]


Ugye tudod, hogy veszélyeztetett faj?

és több 10 ezerbe kerül?

2014. dec. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Minden oldalon mást írnak. Van ahol 200 litert van ahol 500 és van ahol azt írják 90 l is elég.

Ebben csak ők lennének. És mivel ők az aljzaton szeretnek mozogni ezért nem magas lesz az aksi hanem széles.

Itt a boltban 2000 forint.

2014. dec. 23. 09:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi 2000 forint?
2014. dec. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor az nem zebraharcsa: ) Brekk oldalán van 55 000 ft-ért. Vagy a boltba is világtalanok dolgoznak, vagy szándékosan hülyítik a népet, sztem inkább a második dolog. Ne vegyél abból a boltból halat.


[link]


Itt néz szét, hátha megtalálod.

2014. dec. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy én úgy emlékszem hogy az zebraharcsa volt. Fekete és fehér csíkos volt. A zebraharcsára hasonlított a legjobban de lehet hogy vörösfarkú harcsa volt de a farka nem volt vörös hanem az is csíkos volt lehetséges?
2014. dec. 23. 11:00
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt mondta az eladó hogy cipőtalp harcsa.

Létezik egyáltalán ilyen?

2014. dec. 23. 11:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyenről.:) Kérdezd meg a latin nevét.
2014. dec. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen ez egy Vörösfarkú harcsa, csak a farka nem vörös.

Vettem is egyet, még nagyon kicsi ezért 30 l aksiba tettem. majd ahogy nő növelem az aksi méretét is.

2014. dec. 23. 15:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Te, ha már megvetted, akkor toljál már fel róla egy képet, légyszi! Rögtön könnyebb lesz azonosítani ;)


Szóval ő itt a zebraharcsa (Hypancistrus_zebra avagy L046) [link] és tényleg 50000Ft az ára (láttam már kereskedésben, csodaszépek!). 200 liter alatt nem is gondolkodnék a tartásán.

Rajta kívül van még RENGETEG fekete-fehér csíkos algaevő harcsa. Ajánlanám a Planet Catfish harcsakeresőjét ( [link] de legalább odáig el kellene jutni, hogy algát ráspolyozós szája van-e vagy cukin mosolygós, bajszos békaszája.

2014. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!