Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy 130 literes...

Mennyibe kerül egy 130 literes viszonylag jól felszerelt akvárium?

Figyelt kérdés
kb 50ezret tudok rákölteni.
2014. dec. 25. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:

enyém 126 literes.

kb. leírom mit költöttem rá


akvárium merevítéssel , üvegtetővel 15000Ft volt

háttér attól függ nekem poszter van 2000Ft

szűrő külső szűrő 45000Ft volt + bio töltet (6000) = 51000

világítás 36000Ft

fűtő 5000Ft

nekem van légpumpám 3000Ft

érdemes egy mulmozot is beszerezni vagy csinálni mert hiába a jó szűrés a mulm leül az aljára. ez is 5000Ft


ez ha jól számoltam 117 ezer forint.

ha jól felszereltet akarsz csak ugy jöhetsz ki 50ezerből ha te magad barkácsolod össze a technikát.


és a növények , a táp , a halak még sehol....

2014. dec. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Dioxyde ***** válasza:
Azért vannak olcsóbban is dolgok pl mulmozó 1500 kb és nem kell vmi überkirályt venni az alap is megteszi...szűrő sokkal olcsóbban meg van 30 ezer körül ekkora aksihoz használtan még olcsóbb...
2014. dec. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha 50.000-t tudsz rákölteni, akkor annyiba kerül.:)

Használtan tudsz venni, akvarista.hu-n nézz szét, vagy más fórumok piacán, és kérd ki hozzáértők véleményét a felszereltséggel kapcsolatban.


Ha nem egy high-tech növényesről beszélünk, hanem egy átlag hétköznapi akváriumról, akkor egy jól felszerelt kb a duplája.

Mondjuk ez egy viszonylag jól felszerelt:


[link]


40 cm magasságig elég 6-os üveg, ez így 11.000 ft


[link]


[link] 1liter kimérve


[link]


[link]


[link] 150W


[link]


Ez így olyan 80.ezer.

Plusz növény, hal, meg valamire rá is kell tenni ezt a bő másfél mázsát, hogy stabilan álljon.

2014. dec. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én csak a barkás részt írnám le.


Világítás, osram intelligens előtét visz a t8-t5 fénycsöveket is, ünnepek előtt vettem 3200ft 2x18watt-2x54 wattig jó.

4x páramentes foglalat, 4000ft

Vezeték, kapcsoló, merev vezeték 2000ft

Fénycső, lehet G.E vagy polylux xl, 2 db 2500-4000ft


Akvárium, ami a választott fénycső és előtét hosszúsághoz passzol, 1500ft


Szűrés, gépjármű egészségügyi doboz, 1 liter siporax, mosdó szivacs, powerhead össz 5000ft

Lehet akril festék az esztétika miatt, akkor plusz 1500ft


Fűtő, 4000ft, sok márkánál wattszámtól függetlenül ugyanannyi.


Bútor, zárt szelvény, nem tudom pontosan, talán 500/méter 6 láb, 3 szál a szélességnek, 2 száll a hosszúságnak, átlag 20ft egy vágás, állítható lábakkal, vízálló élfóliázott bútorlappal 10-12.000ft


Polifoam 1500ft körül.


Fenti így eddig kb 40.000ft


Ajzat lehet rostált sóder, mangrovét vagy vasfát sokat lehet kapni 6000ft ért, a kosaras növények 500-750 ft-ért mennek, 3-4 darab elég, majd lesz több, profito 2000-2500ft


Ez így 50.000ft


Ha a bútor megvan akkor rákölheted az árát a szűrésre, aljzatra, lámpára.


A szűrőhöz egy iromány: [link]


A cinkben szereplő akvárium tokkal vonóval 30 ft alatt van, ebben minden benne van, világítás, ajzat, kövek, halak, növénytáp, hőmérő, fűtés, szürés, szürőanyag, tehát 100%-ig az egész.

A talaj csalós, fillérekért vett bazalt kő van alul, ráöntve 5 liter manado.


A szűréssel felneveltem 2x50 darab meggyhasú sügérét, tehát nem piskóta, nem lehet ilyen belsőt kapni jelenleg, hasonló van 20.000ft körül, hatásfokban azonban semmi az építetthez képest.

15 éve volt, van használva ez a formátum, plusz előnye, hogy ultra csendes.


Világítás mankó: [link]


A gyárit előttem mondták, én átlag 100.000 al futok neki egy akváriumnak, az elég szokott lenni 200 literig, ha nem akarok költeni akkor barkácsolás.

2014. dec. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Váá az akváriumot elírtam, nem 1500 hanem 15000 ft


Bútor nélkül bárkaccsal belefér 50-be, bútorral inkább 60.

2014. dec. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az hogy vásárolj használtan eszembe se jutott , talán azért mert én nem szeretek semmit használtan megvenni (kivétel autó vagy motor de azt is nagyon körültekintően szeretem megismerni az előző tulajokat) nem azért mert sznob vagyok csak most pl az én szűrőm használtan 25ezer körül mozog de nem tudom hogy az előző tulaj egyáltalán rendeltetés szerűen használta e. És lehet megveszem az adott pillanatban kifogástalanul működik de pár hónap múlva bekrepál és akkor csak a pénzem dobtam ki az ablakon. Egy újnál azért kisebb erre a kockázat na meg általában 3 évig garanciás a legtöbb szűrő, igaz azért elvétve lehet találni ennyiért is olyant amit újként és garanciásként tüntetnek fel. Listából egy fontosat kihagytam még pedig a bútort azt az egyet barkácsoltam de gyárilag egy igényesebb darab is 50 000ft körül mozog.
2014. dec. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor bele se kezdek , barkácsolni nem tudok :( Nem olcsó dolog ez :(
2014. dec. 26. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:

A szűrő kerül sokba, belső szűrőből nem kapsz olyat ami elvinné, megfelelő lenne a töltetnagyság, egy külső pedig módosított töltettel 25-40.000 között mozog.


Nekem van több ismerősöm akiknek a fentebbi link jelentette a megoldást, egyrészt példa serafil 120 mellett nehéz aludni, dobozba téve halk, másrészt csak pár lukat kell fúrni rá majd kitölteni szűrőanyaggal.


Nekem van több külső szűrőm amit használtan vettem, teljesen jók, van amit viszont megnéztem de nem vettem meg, rengeteg a németből behozott leselejtezett szűrő, azok olcsók is.


Léteznek még a technika nélküli szettek, ilyenek: 112 liter: [link]


ez 144 de nem javaslom, 6-os üveg az szerintem gyenge: [link]


egy technika nélküli szett alapnak, később persze korrigálni kell a világítást.


Vagy üres akvárium és nyílt lesz egy 15.000ft os dual lámpával, 48 wattal 2x24 t5


A halaktól függ kell fedő vagy nem, üveg fedeles az ronda, foltos vízköves az üveg, én üvegtetőst nem tennék lakásba, eléggé ronda látvány.

2014. dec. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csinálj egy 100 literest:


[link] 70×35×40 = 8500


[link]


[link]


[link] 100 watt


[link] 3 csomag.


Ez így 40.000 ft.


Plusz állvány, növények, halak.


Plusz ami havi szinten a fenntartásához kell. De az már nem túl sok.

2014. dec. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!