Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a halaim?

Miért halnak meg a halaim?

Figyelt kérdés
Van egy 55literes akváriumom, fűtőszállal, szivattyúval meg minden cuccossal. Vettem halakat, felsorolom hogy mik voltak benne: 2db valami tigriscsík (mindekettő váratlanul elpusztult, 2db guppi (még élnek), 1db sziámi nőstényhal (még él), 2db vitorláshal (1 elpusztult, szintén váratlanul), 2db gömbmolli (mind2 elpusztult), 3db algaevő harcsa (2 kicsi, 1 nagy és mindegyik él, és külön tablettát adok nekik, mert még az akváriumomba nincsen alga) És ebben az a legrosszabb hogy nem tudom miért halnak meg. Rendesen etetem őket, minden nap kapnak enni, a harcsák 3naponta egy tablettát kapnak. Fűtőszál 23Cfokon van, szivattyú rendesen megy , minden rendben. Annyi még apropó, hogy karácsonykor kaptam egy vízálló kamerát, és beleraktam az akváriumba kb 40mp-re, hogy felvegye a halakat. Mást nem csináltam velük. Talán a nőstény sziámi ölné meg őket szép csendben? Pedig az nem egy erőszakos lény. Nem tudom mit csináljak. Minden nap meghal valaki. Segítsetek kérlek :'(

2014. dec. 26. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha csak azok a halak maradnak benne, amiknek elég az 55 literes akvárium, és annyian, amennyinek a salakanyagaival elbír a szűrőd, (majd ha az is rendesen beérik) akkor majd nem fog több meghalni.

...mondjuk addigra nem fog sok maradni.

De hát ez az eredménye, ha valaki ámokfutásszerűen akar állatot tartani.


Annyiban tudok segíteni, hogy olvass szakirodalmat.

2014. dec. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ezen az oldalon utána olvashatsz, hogy melyik halat hogyan kell tartani. Szerintem a hőmérséklet lehet 25 fok, az nagyjából minden halnak elég szokott lenni (a sziáminak 24-28 fok, az algaevőnek 22-27 a tartománya).

Betelepítés előtt hagytátok állni a vizet? Milyen gyakran cserélsz vizet?

2014. dec. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nőstény sziámi harcoshaladnak épp befagy a feneke (minimum 26˛C kéne neki), kisebb gondja is nagyobb a gyilkolászásnál. Egyébként is 55 literben már általában gond nélkül társítható lenne, békés csapathalakkal.


Nem bántásból, de az ilyen összeállítás tipikusan azokra a kezdőkre jellemző, akik nem jártak utána semminek és/vagy hittek az eladónak. Szóval a szörnyű halválasztás egy másik dologgal szokott együtt járni: az akvárium nem volt helyesen bejáratva. Ez alatt az üres akvárium 2-3 hétig történő járatását és etetését értjük, aminek az a lényege hogy ammóniaforrás (halkaja), hozzáadásával becsalogatjuk az akváriumba azokat a nitrifikáló baktériumokat amelyek később a halak által termelt ammóniát (széklet, vizelet) fogják lebontani. Ez a "bejáratás" azért kulcsfontosságú az akvárium életében, mert az ammónia és az első bomlásterméke, a nitrit rettentően mérgező a halak számára. Mivel a halak is termelnek ammóniát előbb-utóbb bejáratódik az akvárium magától is, de értelemszerűen addig sok halad is el fog pusztulni. Ja, az ilyen baktérium-az-üvegben típusú cuccok általában semmit sem érnek.

Szóval, ha igazam van és nem járattad be az akváriumot, akkor ez ammóniamérgezés lesz. Orvosolható azzal, hogy:

- minden halad visszaviszed a boltba, és kezded nulláról

- elajándékozod azokat a halaidat, amiknek amúgy is semmi keresnivalója egy 55 literes akváriumban és gyakori részleges vízcserével megpróbálod halálos szint alatt tartani

- és szerzel valakitől használt szűrőanyagot és/vagy szűrőkoszt, mert ez tartalmaz a legnagyobb számban nitrifikáló baktériumokat.


Kötelező olvasmány: [link] és az Akvárium című menüpont is.


A meglévő állományodból egyedül a guppiknak és a bettának van keresnivalója egy 55 literes akváriumban. Mollinak, vitorlásnak, ancistrusnak (általában őt szoktál algaevőnek vinni) vészesen kicsi. A tigriscsík(ha az volt) még épp beleférne, de neki homokos aljat kell, meg legalább 6 fős banda. Ha a diszhal.info nem elégítené ki a tudásszomjadat, itt is tudsz tájékozódni a halak igényeiről: [link]

2014. dec. 27. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meggyógyultak!:) mindenkit felpontoztam
2015. jan. 3. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!