Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sürgősen segítség kell! Az...

Sürgősen segítség kell! Az egyik kishalam beteg, és félek, hogy meg fog halni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Még csak most pár napja kaptam akváriumot, és az egyik halam megbetegedett. Pár pikkelye elkezdett kifehéredni, már nem is úszkál, csak fekszik az aljzaton, de még lélegzik. Elkülönítettem a többiektől, hogy ne bántsák, mert már piszkálgatták. Kérem valaki hozzáértő segítsen, mert nagyon szeretem, és nem akarom, hogy elmenjen! :(

2014. dec. 27. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ,ha már az akvárium alján van,akkor nem biztos, hogy túl éli :( Nekünk 15éve vannak halaink. Tegnap pont így halt meg egy gurámink. :( Nagyon rossz volt végignézni.
2014. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ne már :( még olyan kis fiatal, biztos nincs remény? még mozog
2014. dec. 27. 11:36
 3/10 anonim ***** válasza:

Menj be a legközelebbi halas boltba, ott tudnak rá mondani biztosabbat.

Milyen gyakran cseréltél vizet?

A többi hal jól van? Talán parakill segíthet neki. Neten keress rá a halbetegségekre. Őt nem tudom, hogy meg lehet-e menteni, de mindenképpen menj el halashoz, hogy a többinek ne legyen baja.

2014. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp el akarok menni, de leghamarabb csak hétfőn tudok :( a többinek szerencsére semmi baja
2014. dec. 27. 12:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Az akváriumnak kell 4 hét üresjárat, hogy megérjen a baktériumkúltúra. Már neki vége, a többire is ez várhat, kivéve ha kibírják a 4 hetet.
2014. dec. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a bácsika, akitől vettem a halakat, adott egy lötyit, ami rendberakja a baktériumkultúrát, és 24 óra elteltével bele lehetett rakni a halakat, ehez képest, két napot vártam a lötyi után, és csak utána hoztam bele halak, szal elvileg azzal nem kéne gondnak lennie...
2014. dec. 27. 12:32
 7/10 anonim ***** válasza:
hány literes az akvárium, szűrés milyen, hány fokos a víz?
2014. dec. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azzal lesz a gond, ugyanis ilyen lötyit nincs (nem megfelelő bacit tartalmazzák/rossz tárolási módnak köszönhetően kinyiffannak a bacik).


Ezt a halat már valószínűleg nem fogod tudni megmenteni. A többit talán. Sűrű, maximum 30%-os vízcseréket kellene csinálnod, meg szedned kellene szűrőkoszt és/vagy használt szűrőanyagot egy egészséges akváriumból (ez tuti friss és a megfelelő bacikat tartalmazza).


Mekkora akváriumod van, milyen szűréssel, mennyi és milyen hallal? Lehet., lesz itt még más gond is...

2014. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
54 literes, 25-27 fok van benne, van 12 guppi, 4 harcsa, 3 szifó, 2 molly meg egy alganyaló... mivel azt olvastam és mondták is, hogy 4-5 hetente elég vizet cserélni, így még nem cseréltem vizet, a szűrő normálisan működik.... jah, és most születtek kishalak *-*
2014. dec. 28. 19:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Túlzsúfoltad az akváriumod, ez a baj. Nincs megfelelő életterük. Így még számíts hullásra az állományból, vagy ritkítsd meg (átraksz halakat egy második aksiba), vagy pedig vegyetek egy jóval nagyobbat, minimum 140L-est. Iszonyúan sok itt a hal, ha azóta nem pusztultak ki. Ne rakj bele többet, sem pedig ne pótolj elhullott halat. Borzasztóan kevés-kicsi az életterük, ezt nem bírják. Úgy számolj, hogy 1 halhoz 3L víz kell, de ami mégjobb, a neten nézz utána, hogy az adott halaidnak milyen élettér szükséges. Vannak oldalak, ahol bizonyos halfajokra és azok számára meg van jelölve, hogy mekkora akvárium kell, és hány hal ajánlott, és ajánlott e más fajtát berakni melléjük. Ennyi hal amúgy is zavarosítja a vizet. Rengeteg, feltétlen kérj meg egy olyan embert, ha van az ismerősi körötökben, aki akvarisztikázik, hogy legyen kedves, és nézze meg Neked, hogy mit tanácsol, mit változtass, illetve mit ne az akváriumodon. Személyesen talán segít berendezni Neked, én pl. mikor növényt ritkítok, szoktam adni akvaristáknak. Ha igazi élő növényt is tartanál-tartasz az jobb vízminőséget is ad, szebb is, mint a gagyi műnövény, és tisztítja a vizet. A tápokból pedig a Tetra haltápokat ajánlom, színerősítőt is, és a talajlakóknak is egy nekik gyártott kapszulát, ami a lassú oldódásának köszönhetően nem zavarosítja a vizet. Nyúlcsigát is ajánlok (élő csiga), ami tisztogatja a talajt. Mondjuk 5 hal hejett 1 nyúlcsigát. A halak a végleges méretüket 1 éves korukra érik el, az ancik pl. nagyot nőnek. Ajánlok mohagömböt, úszó májmohát, és gyökeres növényeket ami a halaknak kell. Kúposcsigákat, vagy red cherry garnélákat. Pici sepregető rákokat. Ha jó az ökoegyensúly, elkwzdenek szaporodni a rákok-csigák-növények is!
2017. jan. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!