Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy határozható meg az...

Hogy határozható meg az ideális tartási hőmérséklet halaknál a leírásukban található hőmérséklet-tartományból?

Figyelt kérdés

2014. dec. 30. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a két megadott szélső érték átlagát veszed, az biztosan megfelelő.
2014. dec. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, én is erre gondoltam
2014. dec. 30. 15:25
 3/10 Pendulum92 ***** válasza:
Szerintem meg az összes hal hőmérséklet igényének a metszete.
2014. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Kocuska ***** válasza:
ha csak egy fajta halat akarsz tartani akkor az elsö kommentelö ha pedig több akkor a második kommentelö módszerét kell használni :)
2014. dec. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Üdv! Az első válaszolóval egyetértek, a másodikéval nem. Az csak elméletben Ok, gyakorlatban, hosszútávaon nem. A halaknak többségének nagy a tűrőképessége, de nem véges. És persze a kivételek... Egy pl.: a neonhal 18-22 C között nagyon jól érzi magát, míg a blackmolly 23-24-től indul. 22 C alatt rendszeresen megfáznak, majd egyéb betegséget összeszedve elpusztulnak. A bettákat meg gondolom senkinek nem kell bemutatnom. Ezért azt mondom, -ha nem tudod az eltérő hőigényű halakat külön tartani- akkor inkább a melegebb vizet igénylő halakhoz állítsad be az aksi hőmérsékletét; felfelé toleránsabbak. -m-
2014. dec. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Pendulum92 ***** válasza:
Kedves előző, az általad linkelt halaknak nincsen hőmérsékleti igény metszete, azokra nem érvényes az állításom.
2014. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Pendulum92 ***** válasza:
Linkelt=említett, kicsit szétszórt vagyok.
2014. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A válaszom egy fajra vonatkozik, több faj esetén úgy kell venni, ahogy Pendulum írta. Ha két faj hőmérsékletigényének nincs metszete, akkor nem tarthatóak együtt.
2015. jan. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kocuska ***** válasza:
na, neola csak összehozta az egészet egy kerek mondatban. én kifelejtettem a harmadik esetet.
2015. jan. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek
2015. jan. 3. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!