Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó-e ez az akvárium? (vélemény...

Kocuska kérdése:

Jó-e ez az akvárium? (vélemények és ötletek)

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne :)

Amit eddig tudok az hogy 72 literes lesz az akvárium amihez egyelőre csak 15w-os világítás lesz. A szűrő az Eheim PickUp 160 és a fűtő a ReSun 75w darabja lesz. Elolvasgattam az akvarista.hu ebookjait és a díszhal.infon is tájékozódtam(meg még sok másik honlapon is) így végül 8 neonhal és 3 szivárványos guppi mellett döntöttem.

És akkor most a kérdések :)

1.Elférnek a neonhalak? (mert az aksi nem a laposabb fajta így félek hogy nem lesz elég úszkálóhelyük és még ott vannak a )

2.ha elférnek akkor lehet még melléjük más halat tenni? (a szaporodás miatt is kérdezem ha esetleg szaporítani akarom őket és nem akarom hogy túlterhelődjön az aksi)

2.Mit ajánlanátok az aksi "alsó" részére?

3.Milyen aljzatot vegyek? (nem nagyon tudtam kitájékozódni a tengernyi különböző márka közül)

4.Milyen növényeket ajánlotok? (ugye kb.24°C, 7es Ph, 13-14NK és mivel csak 15w lámpám lesz vennék mellé még egy 15/18w, így kb 0,5w/liter jön ki)


Egyelőre "csak" ennyi kérdésem lenne, már nagyon sok időt szántam a tervezésbe olvasgatásba így szeretném ha a halaknak jó helyük lenne az aksimban, köszönöm előre a válaszokat :) 16/f



2014. dec. 31. 16:20
 1/2 A kérdező kommentje:
ja, és milyen haleledelt vegyek nekik?
2014. dec. 31. 16:23
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem most ideiglenesen 60*30*30-as 54-esben van 10 fekete neonom és 3 guppim.

- A neonnak a 60 cm hosszúság épp határeset: beállnak rajba, és úsznak is rajban elég sokat, de elég gyorsan meg kell állniuk:( - viszont már csak egy hét, és kapnak hosszabbat... - ez alapján ha 60 cm-es a frontfelületed, akkor ugyanez a problémád lesz :(, szóval én nem vagyok benne biztos, hogy hosszú távon tartanék neont ilyen hosszú akváriumban...

- Nekem épp van guppiszaporulatom, és próbálgattam, hány középidőset "bírnának ki", és a 3 nagy mellett 2 kicsi volt a "maximum", több guppi már zavarta az útvonalukat, felbomlott a raj, szóval nem tett jót nekik.

- A hosszabb aksiba én törpe páncélosharcsára gondoltam a neonok mellé (de guppik nélkül), még nem tudom, mi lesz...

- A legjobb aljzat talán az apró szemű sima bazalt. A sötétebb aljzat úgyis jobb, esztétikailag is, meg (állítólag:)) a halak is jobban szeretik.

- Én mindig széles levelű, igénytelen fajokat szoktam előnyben részesíteni: vízikehely, anubiasok, jávai moha. Ültetőtálba szoktam tenni a növényeket, amit pl. műanyagpohárból vagy PET-palackból csinálok: az aljára teszek egy kis táptalajt, rá 4-5 cm vastagon talajt, + olyan aljzatot, ami van az akváriumban (apró kavics). Én így jobb szeretem, mintha az egész akvárium aljára szórtam volna táptalajt + talajt + kavicsot.Ahol nincs növény ott csak a kavicsalzat van.

Lelj sok örömet a halaidban!:)

2014. dec. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!