Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Friss vizcsere után mitöl...

Friss vizcsere után mitöl zavarosodik szürkül be az aquárium vize?

Figyelt kérdés
2015. jan. 1. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez normalis, egy nap utan kitisztul! Esetleg tisztitsd meg az oldalait belulrol is. Milyen alap van az aljan?
2015. jan. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sóderbol kiszedett kavicsok de azokat is alaposan átforráztam
2015. jan. 1. 21:25
 3/7 A kérdező kommentje:
vizcserét ugy szoktam végezni hogy felforralom a 90 liter vizet és megvárom még lehül és utána öntöm bele az aquáriumba ha esetleg ebbe csinálok valamit rosszul légyszives akkor segitsetek
2015. jan. 1. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszerre maximum 30% vízcsere ajánlott.

A beállt akváriumvízzel kell hogy keveredjen a cserevíz. Teljes vízcserét nem szabad csinálni egy halakkal teli akváriumban.

2015. jan. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csapvizet használsz vízcserére, akkor felesleges felforralnod. Simán csak hagyd kiengedve 1-2 napig, aztan utána mehet a vízcsere. Persze ha valamilyen esetlegesen fertőzött, szennyezett vizet használsz, akkor nem szóltam.
2015. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kipróbálom azt a módszert is de még egy olyan kérdésem van (uj vagyok ebbe az egész aquarisztikába ) ha növényeket veszek bele akkor a kavicságyba elültetem és kell valami szert venni a növényeknek vagy esetleg nem fog bezöldülni a viz tőlük ?
2015. jan. 2. 19:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem fog bezöldülni a víz :D Hacsak nem veszel túlzottan igényes növényeket, el fognak lenni a kavicsban. Esetleg a gyökerükhöz nyomhatsz egy tápgolyót, attól jobban érzik magukat,
2015. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!