Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3-4 mm es üveg akváriumhoz?

3-4 mm es üveg akváriumhoz?

Figyelt kérdés

[link]

az elképzelés, hogy több merevítés is lenne benne, több kisebb akvárium, a lényeg, hogy ne érjen le teljesen az aljára, hogy azért egy víztér maradjon.

megoldható ez 3 as üvegből?

csináltam egy rajzot bár lehet egy 5 éves értelmesebbet készít.

bettának lenne.



2015. jan. 2. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hogy oldod meg a szűrést?
2015. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

először talajszűrésre gondoltam.

de esélyes még a túlfolyós de akkor fúrni kell

és a belső szivacs szűrő amit egy légpumpával hajtanék.

2015. jan. 2. 16:23
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát a légpumpás egy 90 literesbe édes kevés.


A talajszűrést valahogy össze lehetne eszkábálni, de hogy jön vissza a víz?

Vagyis hova? Mert felül el vannak választva a fakkok.

Jó, idővel valamikor összekeveredik, de mikor meg hogy ?

Merre áramlika víz, ha talajszűrés van?


Akkor valahogy úgy kéne a visszafolyó vizet megcsinálni, hogy az akvárium teljes hosszában, egy esőztetővel.


Amúgy az elválasztókra nem ártana ragasztani valami oldhatatlan ragasztóval ilyen vízálló növényes posztert.

Mert ha alul közlekedik a víz, meg talajszűrő is lesz, akkor a növényzet kizárva.

Úgy meg nem lehet bettákat tartani, hogy ilyen nyíltan lássák egymást.

Tárolni lehet őket, valameddig, valahogy, (mint mondjuk egy boltban) de tartani nem.


AZ üvegvastagságra nem tudok biztosat mondani. De ennyi merevítéssel, meg végülis a vízoszlop se olyan rettentő magas, 4 mm-esből szerintem jó lenne.

A 30 cm-es akvikat is 4-esből csinálják. 3-mas szerintem kevés.

Nem is csak az anyag gyengesége miatt, (azért egy 4-es hiába csak 1 mm, az 1/-dal erősebb!) hanem azért, mert a ragasztandó felület nagyon kicsi.

2015. jan. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Már csak azért is 4-esből kéne, mert meg kéne gondolni ezt a 30 cm magasságot.

Mert ha talajszűrő lesz, az is elvesz a vízből. És akkor lehet, hogy 35 cm kéne.

És alul is csak akkora rést lehet hagyni, hogy ne menjenek át egymáshoz a halak.

2015. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

és ha mindegyik aksinak a hátát megfúrnám ahol kifolyna a víz és egy közös szűrőbe kerülne. onnan vissza valamilyen pumpával kerülne a víz esőztetővel. gondolom akkor nem ártana vízszintél összefúrni az aksikat(ha dugulna valami. így lehet tudnám egyszerre fűteni az összeset.

tudom, hogy a betták nem láthatják egymást de a köztes üveg tejüveg vagy csiszolt lenne.

2015. jan. 2. 18:33
 6/13 anonim ***** válasza:

Túl bonyolult.


Gyakorlatilag egy nyitott rendszerű alsó polcos külső szűrőt akarsz.

Azt még 1 kifolyó ággal is nagyon nehéz eltalálni, hogy minden rendben legyen, ezer buktatója van.

Nem még 5 lefolyó...


Ide valami egyszerűbb kéne. Nem tudom mi, de ennél egyszerűbb. Én azért szoktam barkácsolgatni, de egy ilyenbe nem mernék belefogni.

2015. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez a talajszűrés nem lenne rossz alap ötletnek, csak azt kéne kitalálni, hogy a beszívott víz, az egész aljzaton átszivárogjon, ne csak a szívó rész környékén.


Nem azért, mert nem egyenletes a szűrés, hanem azért, hogy minél nagyobb szűrőközegen folyjon át a víz.

2015. jan. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja, és valahogy ki is kell mosni a szűrőközeget, a talajszűrésnél meg le van fedve az egész cucc, amit elég nehézkes úgy kiszedni, hogy ennyi elválasztó elem akadályozza.


Hát nem egyszerű.

2015. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az akvárium hosszán nem lehet változtatni?

Mert lenne egy ötlenem.

Csak az hely igényes, és ha jól tévedek, akkor így is egy szűk arasznyi 19 cm-es hely van egy halnak, és abból már nem nagyon lehet elvenni.

2015. jan. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt, ha legörgetsz, a rajz után van 2 fénykép.


Valami hasonló matten szűrőre gondoltam, beépíteni az akvárium egyik oldalába.

A vizet meg egy csővel átvezetni a másik oldalra, hogy az utolsóba menjen a tiszta víz. És alul meg visszaáramlik a szűrőhöz, és közben átjárja az akváriumot.

2015. jan. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!