Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan akváriumi növény,...

Van olyan akváriumi növény, amely nem igényel semmiféle fényt?

Figyelt kérdés
Se lámpa, semmilyen ledes fény.
2015. jan. 2. 23:44
1 2
 1/15 anonim válasza:
Tekintettel arra, hogy az élet feltételei közé tartozik a fény, nem hiszem, hogy lennének.
2015. jan. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A műnövény
2015. jan. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Úgy érted, semmilyen MESTERSÉGES fényt:)

Én széles és vastag levelű, árnyéktűrő fajokkal szoktam próbálkozni. Pl. anubiasok, vízikelyhek, mohák. (Bár én tetőtérben vagyok, szóval alapból nagyon világos.)

2015. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Valami világítás csak kellene, az akváriumok üvege kevesebb fényt enged át mint ami az akvárium körül van, a víz szintén csökkenti a fényt, ahogy érik a víz enyhén tea színű lesz ami még csökkenti a fényerőt.


Példa kép: [link]


A bal oldalon kívülről van világítva az akvárium, a front üvegen keresztül, a jobb oldalinál fölülről, fölülről is van fényveszteség de sokkal szebb a látvány.

2015. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

igen, mesterségesre gondoltam, köszi.(:

hát valóban szebb ami felülről kapja a fényt, de nálam csak egy kisebb(30l) akvárium lenne berendezve, és abba max csak egy-két virágot szeretnék :)

2015. jan. 3. 11:22
 6/15 anonim ***** válasza:

Bemész egy villamossági boltba, hideg fehér, 6000-6500 kelvin közötti izzók után érdeklődj, 500ft-tól indulnak, icon, philips, vannak spot izzó is amik jók, a kelvin, színhőmérséklet a lényeg.


[link]


[link]


gu10, e27, e14 ilyeneket keress és hozzá lámpát.


A t8, t5 az elektronikus előtétet kíván és spéci foglalatot.

2015. jan. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! ha ilyen olcsó, és elég egy ilyen, akkor lesz az is :)
2015. jan. 3. 12:02
 8/15 anonim ***** válasza:

Van az akváriumoknál egy watt/liter arány, valamint léteznek a koncentráltabb világítások, amik Nagyából egy helyre világítanak.


Szórt fénynél, példa fénycső teljes akvárium hosszban, 30 watt 30 literes akváriumon intenzív fénynek számít, fényigényes növények is mehetnek, 15 watt 30 literes akváriumon közepes fényerő, alacsony-közepes fényt igénylő növények mehetnek.


Koncentrált fénycsóvával rendelkező világítások, példa spot izzó, vagy powerled az alatta lévő részt kell számolni, ha 4 darab fedné le az akváriumot akkor 1 égőnél is a képzeletbeli 4 együttes wattszáma, lumenszáma számít, a watt/lumen kontra növényzet megállapításánál.


Érthetőbben, ha veszel egy x égőt és az egy tenyérnyi részen erősen világit akkor oda ültethetsz fényigényesebb növényt is.

2015. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nem vagyok nagy matekos, szóval azt nem igazán tudom felfogni, de a többit megértettem:)
2015. jan. 3. 12:29
 10/15 anonim ***** válasza:

Képpel érthetőbb, ez: [link] koncentrált fény, lehet látni, hogy nem egyenletes. (netes fotó)


Példa ez szórt fény, mert lefedi az akváriumot olyan a lámpa: [link]

2015. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!