Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy kell számolni bejáratási...

Hogy kell számolni bejáratási idő alatt a tápozás mértékét?

Figyelt kérdés
Ha növények vannak az akváriumba, akkor elég ha a növénytápot feleslegbe használjuk, vagy külön halkaját kell szórni a vízbe. Ja és mennyit a netto literre vonatkoztatva.

2015. jan. 5. 09:54
 1/4 Pendulum92 ***** válasza:

Nem biztos, hogy értem a kérdést.


A halkaját a baktériumok elterjedésének segítésére szórjuk az ammónia miatt, nem a növényeknek. Viszont az egészséges növényzet veszi fel szépen az ammóniát, és a nitritet is.


Az akváriumi használatra szánt növénytápot nem tudják hasznosítani a bejáratás alatt megjelenő baktériumok.


Én, alap esetben, átlagos akváriumba a bejáratás alatt csak mikroelemeket juttatnék a vízbe kb felét a gyári ajánlásnak, a makroelemeket még nem kell piszkálni, amennyi keletkezik, az egyelőre elég a növényeknek is. Ez mellett növények tudnak raktározni pár hétre előre, így lehet várni a makrotápozással, amíg rendeződik az akvárium.


A későbbiekben, mikor magához tért a növényzet, és ha a többi paraméter miatt indokolt, akkor lehet makrotápozni is, és beállítani a végeleges növénytáp mennyiséget is.

2015. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100 liter/ 1 db kocka
2015. jan. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Igen, érthetetlenül írtam le.

Arra voltam kíváncsi, hogy a bejáratási idő alatt hogy kell tápozni a növényeket, és emellett szükséges-e a halkaja szórása-e az akváriumba

2015. jan. 6. 14:12
 4/4 Pendulum92 ***** válasza:

A növények tápozása és a halkaja két különböző dolog.


Elején lehet kisebb adaggal nyitni a növénytáp tekintetében, 1-2 hónap után lehet beállni a rendes adagra a makroelemeket(nitrát,foszfát,kálium) tekintve.

Ha pl mikroelemeket(bór,mangán,vas stb) adagolsz csak, akkor mehet gyári adagolás szerint.

Ha a legolcsóbb(kis flakonos) komplett tápoldatot vetted azt nem ajánlom használatra.

2015. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!