Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ment el a színe a...

Miért ment el a színe a nőstény Bettámnak?

Figyelt kérdés
Múltkor darakóros volt a vizem, lett bele véve parakill, 1-2 guppi meghalt sajnos, de bezzeg a nőstény Betta azon még csak fehér kiütések se voltak, és nem dörzsőlödött neki a kőnek. Ő nem érezte magát betegnek. 1héttel utána amiután beleöntöttem a parakillt, és elvégeztem a szükséges teendőket az akváriumnak, hogy mindenki meggyógyuljon (igen, mindenki meggyógyult), vettem csomó halat bele. Hím Bettától elkezdve (eddig csak nőstényem volt) a guppikig, meg a ferdén uszó lazacokig. Amikor beleraktam őket az akváriumba pont abban a szemrebbenésben néztem rá a nőstényre, és mintha egy picit kifakult volna, mintha inkább már csak barna lenne. Megjelenik még rajta a kék szín, de mintha foltosabb, és fakósabb lenne. Ez miért van? Pont azután 5mp (kb ennyi)-el néztem meg a nőstényt miután beleengedtem a többieket. Mi lehet a baja a nősténynek? Nem hiszem hogy abba az 5 mp-be párzott már azonnal a fiúval. Ötletek?

#akvárium #hal #harcos #nőstény #sziámi #betta #akvarisztuka #bettámnak
2015. jan. 5. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A parakillt a fő akváriumba öntötted,és aztán vettél halakat?

A parakillel kinyírtad az összes jótékony bacit,örülhetsz,ha marad halad,és nem pusztul el mind ammóniamérgezésben.

2015. jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolj, kérlek.
2015. jan. 5. 22:59
 3/4 anonim ***** válasza:

De hogy tudjunk válaszolni a kérdésedre,előbb te válaszolj az enyéimre.

Hány literes az akvárium?

Milyen halak vannak benne?

Milyen szűrőd van?

Mikor csinálsz vízcserét?

Hány fokos a víz?

Lehet,hogy csak a stressztől fakult ki a színe.Még mindig fakó?Lehet megilletődött a sok új lakótárstól. :)

2015. jan. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hirtelen színváltozás ijedségre utaló jel, védekező reakció.

A nőstény Bettának nem feltétlenül öröm, ha meglát egy hímet - a hím csak az ívás rövid időtartama alatt tűri meg maga közelében az ikrást, ha nincs készen a habfészek, vagy az ikrás nincs kész az azonnali nászra, nincs maradása a hím közelében (elég nagy az akváriumod több Betta számára?)


A hűvös, hideg vízben is kifakulnak a halak, hosszabb távon végzetes is lehet a meleg igényes fajokra a szükségesnél hidegebb víz, de az egy folyamat eredménye, nem hirtelen fellépő színváltozás.


A leírásból nem tudtam igazán követni, hogy pontosan mit is csináltál, de ha az a szokásod, hogy az innen-onnan vásárolt halaidat karantén nélkül engeded be a közös akváriumba, ne csodálkozz rajta, hogy esetenként betegségeket is behurcolsz a halakkal.

2015. jan. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!