Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a külső szűrő megfelelő lesz?

Ez a külső szűrő megfelelő lesz?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy 200 l-es akváriumot beüzemelni,és ezt a szűrőt néztem ki hozzá:Eheim Classic 250 (2213)biológiai töltettel.Ez elég lesz hozzá?

2015. jan. 6. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Kicsi lesz. Ennyi pénzért dupla ekkora szűrőt tudsz venni. Itt csak a logót fizeted meg. Atman, jbl, tetra. Ezek közül nézelődj szerintem.
2015. jan. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor szétnézek még,csak annyira odavannak ezekért a szűrőkért,azért gondoltam erre.
2015. jan. 6. 22:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baj az Eheim szűrőkkel,jól működnek,csak elég drágák.
2015. jan. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jók az eheim szűrők nem arról van szó. Eheimből legalább 2073 kellene ekkora medencéhez ami 50 körül van. Ár/érték arányba jobb a másik 3 típus. Azok 25-30körül mozognak, a 2073-hoz hasonló méretűek.
2015. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szűrő választásnál van egy töltet ami szűri a vizet, a szűrőnek nem sok köze van hozzá abban csak kering.

Átlag 50literre 1 liter szűrőanyag már egy közepes világítású, apró halas akváriumot megold.

Nagyobb halakhoz már inkább 1,5 liter töltet/50 liter, erős világításhoz szintén indokolt az 1,5 liter/50L töltet.


Sokan 8 liter töltetet tesznek 200 literesre, ez biztos, hogy mindent megold, pl tetra ex1200, vagy jbl 1501.


Én 200 literre 4,5 litert tettem, 900liter/óra teljesítmény, teljesen jó, nagytestű halak mellett sincs alga, gurámi, ormányos márna, páncélos harcsák.

A szűrést 2,5 liter siporax és két liter szivacs végzi, az ülepítő rész 1,5 liter, ennyivel nagyobb a vödör.


Áramlás, olcsóbb megoldani belső szűrővel, drágább külső szűrővel, mivel nagyobbat kell venni.


Ha kicsi halak vannak akkor jó lehet más szűrőanyag is, példa matrix vagy substrat pro.


A vödör amibe beleteszed a szűrőanyagot más lapra tartozik, az eheim példa 50.000ft-ért az 5liter töltési lehetőséget, a tetra 40.000ft-8 liter, a jbl 46000ft 8 liter töltet tárolási lehetőség.


A kérdésben szereplő 2213 csak 3 liter ad, ennek az ára 21.000ft a gyári töltete és a szűrő félépítése növényes akváriumba jó ahol nem képződik sok mulm.

2015. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fekete tetrákat,Gurámikat,Páncélos harcsákat,meg valamilyen algaevőt szeretnék majd benne tartani.Kisvárosban lakunk,így halak terén nincs túl nagy választékunk.Belső szűrőt gondoltam hogy kell még tennem be,majd azt is meg kell nézegetnem mik vannak.Köszönöm szépen a tanácsokat,még annyit kérdeznék,hogy szerintetek is vegyek inkább meg mindent újonnan,ne vágjak bele egy használt akváriumba amit felszereléssel együtt hirdetnek?
2015. jan. 7. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Használtnál az üvegnél kérdéses volt-e már fordítva, a front üveg karcos szokott lenni, a hátsó ha nem volt még elől akkor az rendszerint karcmentes.

A ragasztóknál nagy ellőre lépés van a régiekhez képest, én fekete ragasztást kértem jó 3 éve rendeltem, nem is hasonlít az anyaga a régebbi FBS ragasztóhoz, sokkal erősebb.

A világítás mindig nagy kérdés, neked zárt fedő kell a gurámikhoz, a páncélos harcsák bél lélegzése is zárt fedőt kíván, mindkét faj vesz levegőt a légkörből, fröcskölnek és megfázhatnak.


A szűrőt ki lehet fogni, sok fiatal akvakertész családot alapít és az akvakertészet nem mindig passzol össze a családi élettel, vagy egyszerűen megunja, sok időt igényel.

Példa ezt ma találtam: [link]

85 az pontom pénz érte, komplett co2 rendszer van.

Nem is régi a cucc, csak nincs rá ideje azt írta.


Ki lehet fogni jó használt cuccokat, facebook vagy kertész fórumok, néha van az apróhirdetési portálokon is.

Némelyik olyan áron van ami majdnem az "csak vidd" ne is lássam kategória, főleg a kertészek cuccai.

2015. jan. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szétnézek akkor a hirdetési oldalakon is.Köszönöm szépen!
2015. jan. 8. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!