Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Segítség a bettám farok...

Segítség a bettám farok uszonya teljesen elszakadt a testéig! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem volt tető mert eltört etetés kor ki ugrott és az asztalra esett mikor vissza raktam majd mintha elkezdte volna csipkedni a saját uszonyát és 5 perc múlva azt vettem észre hogy az uszonya ketté vált.

2015. jan. 7. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy kérdés:MIÉRT nem viszed orvoshoz?!
2015. jan. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért mert nincs nyitva s gondoltam hogy így hamar valamit tudnak tenni ha valaki segít
2015. jan. 7. 16:44
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudok*
2015. jan. 7. 16:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a halat nem akadályozza semmiben akkor nem lehet olyan nagy a baj.Eszik rendesen?Életvidám?
2015. jan. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát probakénk adtam egy kis kaját és ette , uszkál rendesen. Vissza fog neki nőni.?
2015. jan. 7. 16:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos de lehetséges.a mi halunknak lecsípte a másik és kezd visszanőni neki.
2015. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Remélem vissza nő neki nagyon meg szerettem ezt a halacskát.
2015. jan. 7. 17:09
 8/10 Szeszere ***** válasza:

visszanő majd neki nem tudsz vele mit csinálni.

Guppik is leeszik egymásét ha sok a hím de ha nyugton hadják őket kinő kb 2 hónap alatt.

2015. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt tudod csinálni, hogy piszok jó vízminőséget csinálsz neki, hogy ne fertőződjön el a sebe. Én tuti beiktatnék egy extra 30%-os vízcserét neki.

Azt is tudod csinálni, hogy ha van vízelőkészítőd, jó alaposan megnézed mi van a dobozára írva. Némelyik tartalmaz olyan anyagokat, amelyek megnyugtatják a halat illetve segítik a nyálkarétegük regenerálódását. Lehet belőle extra adagot dobni az akváriumba, nem árt a többi halnak.

Esetleg napi 1-2x 20 perc metilénkék fürdő, az segít helyreállítani az oxigénszállítást, gombaölő és fertőtlenítő hatása van (Ha az akváriumod vizébe kerül, kiöli a szűrőbacikat. Én egy nagyobb joghurtos pohárban szoktam "fürdetni" a halat, nyugodtan ki lehet vele fogni a halat, egy darabig most úgy sem tud ugrálni).


Az, hogy kinő-e neki függ a károsodás mértékétől is. Arra azért lehet számítani, hogy sosem lesz olyan csinos, mint volt.


Remélem azóta sikerült lefedni az akváriumot - tüll, lepedő, nagy alakú könyv, kényszermegoldásnak bármi jó.


"mintha elkezdte volna csipkedni a saját uszonyát" Erre viszont nem ártana fokozottan figyelni. Tudnak ilyet csinálni a betták, magyarul nem sok mindent találtam róla, angolul tail biting néven fut. Sok minden kiválthatja: stressz, dögunalom, izgalom, pocsék vízminőség, idegesítően nagy, nehéz úszók, általános ideggyengeség/agylövés - utóbbi kettővel nem sok mindent lehet kezdeni. Lehet, hogy az esés miatt csak pillanatnyi elmezavar volt a csipkedés, de tudj róla, hogy van ilyen is.

2015. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nekem azt mondták hogy erre jó promedivet jobb a metilinkéknél is ez igaz?
2015. jan. 9. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!