Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetratec ex1200 szűrőm van...

Tetratec ex1200 szűrőm van 130 literes aksiban. És mégis koszos a víz miért?

Figyelt kérdés

Alsó kosár kerámi+szivacs

2. kosár 2 szivacs

3. kosár kb 2liter siporax

4. kosár (felső) 1 liter siporax rajta egy szivacs


és még is koszos vizet lő vissza az esőztetőn. A tömlők már elégkoszosak lehet azt kellene kitisztítanom és megoldodna a gond? ja kb 1,5 hónapja lett beüzemelve.


2015. jan. 8. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
A csőtisztítás után növekedik az áramlás, a trutyi visszafogja rendesen. Átlagosan 2-3 havonta mosom ki a csövet. Az viszont, h koszos víz jön vissza, az nem normális. Nem tudom nem-e szívhat valahol farsot, igaz ez csak a régi JBL-ek típushibája. A perlont használod? Mennyi halat tartasz?
2015. jan. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
perlont nem használok mivel az már nem fért bele. Kb 25 halam van serpák neonok , páncélosok , 3 kék gurámi , meg anci
2015. jan. 8. 14:08
 3/9 anonim ***** válasza:
A tetra szivacsa eléggé hézagos, nem túl sűrű. 1 képet dobhatnál az akváriumról ,h mennyire koszos mert fogalmam sincs mi lehet az oka. Hátha jön valaki okosabb és majd segít neked.
2015. jan. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz "koszos" víz alatt?

Ha ilyen zöldesen vagy fehéresen opálos, akkor lehet hogy egy sötétkúra segíthet! (google-> black out kúra)


Előzőnek osztom a véleményét, egy kép sokat segíthet.

2015. jan. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A tisztítást 3 részre lehet bontani.

1 esőztető cső, azt lehet bármikor, ki sem kell húzni a szűrőt.

2 tömlő, a tömlő adaptertől lecsatlakoztatod, kipucolod.

3 maga a szűrő, nem kell a tömlőadapter és a tömlő.


Eltérőek az időpontok, mondjuk esőztető csövek 2 hét, tömlő 2 hónap, szűrő 6 hónap után igényel tisztítást, nálam legalábbis.

1,5 hónap után magát a vödröt még ne bántsd.

2015. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a koszos viz alatt azt értem hogy az esőztető kis kosz darabkákat lövel ki ezáltal szálnak a mulmok a vízben mint az oxigén buborékok, az aljzat nem koszos. De azt nem értem hogy egyáltalán hogy koszolodhat a nyomo ág ugyan annyira mint a szivó ha sok szürő tölteten keresztül megy át a víz
2015. jan. 8. 16:43
 7/9 anonim ***** válasza:

A perlon megfogná ezeket a kis kosz darabokat. Viszont a bio szűrőanyagnak biztos nem tesznek jót.

Szerintetek lenne értelme és kivitelezhető lenne a perlont behelyezni a bio szűrő anyag elé? Biztos sokkal lassabban tömítődne el.

bocsi az offért.

2015. jan. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kosz ami röpköd hanem baktérium telep, természetes jelenség a csövekben, a csövek falára rakodik le.

Én is használok perlont a tetra ritka szivacsai miatt, ettől függetlenül ugyanúgy van barna lerakódás a csövekben.

A JBL fölső szivacsa nagyon sűrű, annál is van lerakódás a csövekben.

2015. jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk keress egy csőtisztításra alkalmas eszközt és takarítsd ki a csöveket, a szűrőt ne.


Ecettel nálam 2-3 hónapot bírnak, ecet nélkül kevesebb.


Én így szoktam: https://www.youtube.com/watch?v=GayzhL8i6Fg


Az első kicsit hosszabb lesz, utána 5 perc a művelet, engem hátráltatott a technika.

2015. jan. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!