Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényeket tarthatok...

Milyen növényeket tarthatok közepes fényerőn?

Figyelt kérdés
73 liter víz van az akváriumban. 2x18w 6500K és összesen 2600 lumen a fényerő. Van benne pár anubias barteri, talán karolinai bakopa(képek alapján annak vélem), meg valamilyen tóalma(pirosas színű). Hetente tápozok 5ml neptun növénytápsóval, és napi 2ml neptun liqui carbo-val. 8 órát világítok. Várom és előre is köszönöm az okosságokat! :)

2015. jan. 8. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Világíthatsz többet is,mint 8 óra,nem tudom ilyen a neptun növénytápsó,de én inkább Easy Life profitoval tápoznék.

Növényből nagyon sok van,leírok egypárat:

Anubias

Bacopa caroliniana

Valiznéria

Cryptocoryne wendtii

Kocsány nélküli ambúlia

Indiai vizicsillag

Hólyagos vizikehely

Tüskéhínár

Jávai moha

Gömbmoha...stb.

Még biztos van,nekem ennyi jutott az eszembe. :)

2015. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:

Az akvárium teljes térfogata számít, nem amennyi víz van benne.


Kb. több száz fajt tarthatsz.

2015. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A neptun komplex táp tehát van benne nitrát, igaz elég híg de csak akkor érdemes a vízbe önteni ha van is látszatja a növényeken, különben csak mérgezi a nitrát tartalom a halakat.

Halas akváriumba jobb választás egy nitrát, foszfát mentes táp, akár a fent említett profito.

Én használom a neptunt csökkentett adagban 2 akváriumban, mellé profito gyári adagban, ahol van több hal oda csak profito megy, ott képződik elég nitrát, felesleges még tetőznöm.

2015. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

B.Joci nevű felhasználó válasza:


A neptun komplex táp tehát van benne nitrát, igaz elég híg de csak akkor érdemes a vízbe önteni ha van is látszatja a növényeken, különben csak mérgezi a nitrát tartalom a halakat.

Halas akváriumba jobb választás egy nitrát, foszfát mentes táp, akár a fent említett profito.

Én használom a neptunt csökkentett adagban 2 akváriumban, mellé profito gyári adagban, ahol van több hal oda csak profito megy, ott képződik elég nitrát, felesleges még tetőznöm.


Tehát van miből szemezgetnem növény téren. :) Végül is, igen, annyi látszatja van, hogy lassan, de fejlődnek a levelek. Néha egy-egy alsóbb levél a bakopán elkókad, de maga a növény szépen nődögél, a 10 centi amit lemetszettem róla, már vissza nőtt. Az ecsetalga eltűnt, mióta a kérdést feltettem róla, és kb akkor kezdtem el carbozni és tápozni. Egy-két csomó maradt még, de már szinte teljesen elkopott. Érdekel ez a táp, mert annyi nitrát szerintem is van a vízben a halak által, amire a növényeknek szükségük van. Viszont nem tudom, hogy Veszprém környékén lehet-e kapni valahol, vagy rendelnem kell. Akkor viszont nagy kiszerelést kell, mert csak úgy éri meg, az útiköltség miatt. :) Bocsi, csak hangosan gondolkodtam. :D

Viszont azt nem értem, hogy miért számolnak wattokat, meg üres akváriumot, amikor a watt csak az áram, amit a fényforrás felvesz, nem a fényerő, amit le is ad. Szerintem a vízoszlop magassága, ami számít(litertől függetlenül). De ha literezünk, akkor inkább lumen, mint watt, nem? És kb. mennyivel lehet többet világítani 8 óránál? Csak a növényeket szeretném táplálni, az algának semmit sem akarok hagyni. :P

2015. jan. 9. 22:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Joci nem csak Neked címeztem a válaszom, csak elfelejtettem kitörölni a bemásolt szöveget. :D (Hogy tudjam, épp mire válaszolok pontosan. :D
2015. jan. 9. 22:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Az üres akvárium számít, annak az arányai, mérete egyben adja a fényforrás típusát is, példa 1 watt/litert nem igazán lehet kirakni t8 -as fénycsővel, t5 kell hozzá. Ha t8 fénycsővel akarod kirakni a 0,5 watt/litert vagy mondjuk úgy, bevilágítani az egész akváriumot, ahhoz teljes hosszúságban 2 sor t8 kell, vagy rövidebb fénycsövekből 3 sor.

Hiába csak 73 liter viz megy az akváriumodba, egy magas akváriumba tehetsz nagyobb Echinodorust, egy nagy domb tetejére viszont csak kisebb fajtát tehetsz, annak pedig több fény kell. A kisebb vízoszlop magasság egyben kisebb teret enged a növényeknek előbb fogják árnyékolni egymást, lehet metszeni de a túl sűrű metszést megsínylik, nem lesznek szépek a metszetten levelek.

Példa kép: [link]

3 sor t8 került be, a képen látszik, hogy nem árnyékolják egymást, ha lapos akva lenne ugyanúgy 3 sor t8 kell mert előbb árnyékolják egymást.

Ilyen a laposabb: [link]


Igazából nem a watt/liter és nem is a lumen számít, én azt soha nem figyeltem, fontosabb a fénycsövek helye és a tervezett növények fajtája, valamint az akvárium menyire legyen "dzsungel" szerű.

Példa ültettem H.M et: [link]

Ahogy beültettem kapott egy plusz fénycsövet a front üvegtől 5 centire, pont fölötte világit, meg is lett az eredménye rövid időn belül.


Röviden, a kisebb vízoszlop magasság kisebb, fényigényesebb növényeket jelent és előbb árnyékolják a növények egymást, ha félig rakod az akváriumot aljzattal attól még ugyanúgy kell a 0,5 watt/ liter a bruttóra számítva, ezt t8-al, vagy vele egyenértékű fényforrással szépen ki lehet rakni.



Népszerű táp a profito sok helyen lehet kapni, kiadós, 250ml a legkisebb kiszerelés, 10ml/100 liter a heti adagja, szerintem helyi akvarisztikában is kapsz.

Ha bővíted a harcsák létszámát lehet a profito elég magába, vagy adhatod továbbra is csökkentett adagban a neptunt, és mellé profito is.

2015. jan. 10. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!