Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a corydoras...

Mi lehet a baja a corydoras aeneusomnak?

Figyelt kérdés
2-en vannak, az egyiknek semmi baja, egész nap kaját keres. G) Viszont a másik harcsa 1 nap alatt apatikussá vált. Csak fekszik az aljzaton és nem csinál semmit, a külsején is látszik, hogy beteg, világosabb lett. Általában a szűrő mögött bújik el. Nem szeretném, ha elpusztulna.

2015. jan. 9. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:

hány literes az akvárium?

milyen a szűrés?

hány fok?

milyen növény?

milyen aljaz?

vízcsere gyakorisága?

2015. jan. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első válaszoló irt az jó lenne megadni, rémlik a felhaszn neved ha jól emlékszem a paramétereid rendben vannak.


Nem szerencsés 2 darabot tartani, akárhogy talajporszívózik valaki nagy mennyiségű mulm marad az aljzaton, ha két páncélos harcsád van akkor az egész akvárium aljzatának átmozgatása 2 harcsára marad és így nagy mennyiségű mulm jut felenként amibe tudnak.


Csapathalak, a jó közérzethez több egyed kell, a kereskedésekben leggyakrabban előforduló halak között a legösszetartóbb faj, talán az öves díszcsíknál láttam hasonló összetartást.


Fontos nekik a jó ajzat, nekem a rostált sóder és a manado vált be.

Fedett akvárium ajánlott, ők is meg tudnak fázni mint a labirintus kopoltyúsok. Kicsit erősebb áramlás ami elviszi amit kikotornak.

Lehulló kaja, lehet sok hullik le nekik.


Több ok lehet, szívós halak de igénylik a nagy egyedszámot, összeállnak más corydoras fajokkal, példa a foltos és a kétpajzsos.

2015. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Részemről képben vagyok veled kapcsolatban, volt annó 2 harcsa ami elpusztult, maradt kettő, utána lett külső 2013 külső plusz belső, heti vízcsere stb


Növeld a harcsák számát, 110 literre mehetne 6 fölött, ha azok a halaid vannak mint régen akkor 8.

2015. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Bruttó 103 liter(korábban 110-nek hittem, de a számolás megcáfolta), 75 liter körül van benne.

Állandó 25 fok van az aksiban.

A szűrés: Atman AT-201 vízpumpa (500 l/h) Eheim 2013 külső (440 l/h, ha jól emlékszem).

Karolinai bakopa, Anubias barteri, Közönséges tóalma(azt hiszem), meg valami hosszabb levelű növény, de nem tudom mi lehet.

Közepes szemcseméretű homok van benne, amit tudnak turkálni, és nem tömörödik össze, alatta agyagos talaj van.

Heti 20 litert cserélek, aquatannal/toxivec-el előkészítve.

Igen, a régi halaim is megvannak, új nincs az óta. Viszont, ha a napokban hozok még harcsákat, akár még a beteg hal állapota is javulhatna? Átrakni hozzájuk a karanténba, vagy hogy lehet megoldani, hogy ne kelljen keresztet vetnem rá? Amúgy én olyan 5-6 fős rajt szeretnék össze hozni belőlük. :)

2015. jan. 9. 22:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Karantén az akkor számít jó karanténnak ha érett víz van benne és érett szűrő vagy szűrőkosszal feljavított szürő, sokan egyik nap "elkülönítettem a halacskát" másnap "elpusztult a halacska" gyakorlatilag az elkülönítés miatt pusztult el, biológiai szűrés hiányában.


Lehet láttál már "porfelhőt" amit a harcsák csinálnak, ez a porfelhő ammóniát, nitritet, előre haladott állapotban nitrátot tartalmaz, 6-8 harcsa szépen átkotorja egy 100 literes akvárium aljzatát napi szinten, nem marad olyan rész ami mulmusabb marad.


Tehát vagy a mulm, vagy a lehulló kaja volt sok, mindkettőn csak ketten osztoznak 6-8 helyett.


Nem tudni megmarad-e, mindenféleképpen javítana a közérzetén, nem láttam még náluk soha agressziót, egy kupacba tömörülnek, ha egy mozdul megy a többi is, összetartó halak.

Példa: [link]

https://www.youtube.com/watch?v=FC_foUkit3c

2015. jan. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!