Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi ez a barna lerakódás a...

Bacsa89 kérdése:

Mi ez a barna lerakódás a növények levelein?

Figyelt kérdés

1hete üzemel az aksim növényekkel együtt és leveleken egy barna színű lerakódás jelent meg.

Mi ez? Baj? Hogyan tudom eltávolítani?



2015. jan. 10. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem barna alga
2015. jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kocuska ***** válasza:

Ez szinte biztos a barna alga, mint az előző már megírta. Ha jól sejtem, az aksi épp bevezetés alatt áll, ilyenkor alakul ki a biológiai egyensúly. Na már most, az ammónia egy olyan káros anyag, ami kell a hasznos bacik elterjedéséhez, de ugyanakkor erősen vonzza az algákat. Az ammónia tartalom az aksiban az 1. hét környékén tetőzik , így ezért jelent meg az alga.


Ez probléma, mert egyrészt nem néz ki valami gyönyörűen, másrészt azt is jelenti hogy a szűrés nem elég erős/jó.


Erre több megoldás is van, az egyik természetesen a szűrő kicserélése, de ezt nem nagyon ajánlanám, íert éppen bejáratás alatt van az aksi. Helyete inkább vennék egyet az algaevő csigák közül.

Remélem sikerült megválaszolni a kérdésedet! :]

2015. jan. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm a segítséget.
2015. jan. 16. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha beáll az aksi, 2-3 hónap és eltünik magátol az alga :)
2016. ápr. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!