Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső/belső szűrő takarítása,...

Külső/belső szűrő takarítása, milyen időközönként?

Figyelt kérdés

azt olvastam, hogy a szűrőket nem szabad sűrűn takarítani.

de én minden héten kicsit kinyomkodom a szivacsokat és átöblítem a porcelánt vagy mi az.

csak azért mert látom, hogy a teljesítménye romlik.nem fodrozza úgy a vizet és a szennyeződést is látom elúszni a szívóág mellett.

az öblítést a leengedett vízben csinálom, nem folyó víz alatt.



2015. jan. 11. 08:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Jól csinálod.
2015. jan. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Külső szűrőknél van egy anomália, végül is egy mókuskerék, nekem is volt ilyen durván 4 éve, az első külső szűrőmnél, te is hasonlóba estél bele. Sokan ez miatt adják el a külső szűrőket.


Van a vödör, ha azt sűrűn tisztítod a baktériumok előnyösebb közegnek találják a csövek falát, ott alkotnak telepet majd nagyon rövid idő alatt leveszik a teljesítményt.

Tehát a hiba az, hogy minél gyakrabban takarítod a vödörben lévő szűrőanyagot annál gyakrabban akár 1 hét alatt eltömődnek a csövek.


Próbáld meg, hogy csak a csöveket tisztítod, a szűrő vödréhez nem nyúlsz, nem nyitod ki, így kevesebb baktérium rakodik le a csövekben, nyúlik a karbantartási idő.


Én a legkisebb külsőm a tetra ex 400 vödrét 5-6 havonta tisztítom, a csöveket 2 havonta, ahogy csökken az áramlás, az esőztetőt 2-3 hetente, de előfordul, hogy csak egy kihegyezett gyufával megpiszkálom a lukakat.


Belső szűrőnél legjobb az állítható, frissen tisztított szűrő gyorsan berántja a szennyeződést a szivacs belsejébe így pillanatok alatt aláhagy az ereje, ha vissza veszed kezdésnél sokáig bírja, egyenletesen rakodik a szivacs.


A jelenlegi hetes tisztás nem sokáig fogja bírni a külsőd, változtass minél előbb.

2015. jan. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mi a szűrők típusa ? Milyen halak vannak? Mekkora az akvárium?
2015. jan. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Első válaszoló rosszul csinálja, ilyen feltételekkel jobb egy nagyobb belső, a külsőt meg eladni, nem sokáig bírják a tömítések a heti szétszedést, előbb utóbb uszoda lesz a lakásból, a baktériumok sem tudnak megtelepedni rendesen a szűrőben.
2015. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

180l bioflow 3,0 gyárilag beleragasztott és egy tetra ex 600.

6 black molly

6 ezüst

6 xifo

10 neon

9 csík

2 anci

2 betta lány.

és pár kicsi hal akiket nem ettek meg míg lehetett.

víz paraméterek jók bár a foszfát lehet túl alacsony, nincs 0,5mg/l.

venni szeretnék egy tetra 1200-ast a 600 as pedig menne az 50 literesbe amibe jelenleg 2 belső szűrő van(300l/h /szűrő).

tudom kicsit sok a hal, de ahogy a pénztárcám engedi beszerzek még egy aksit.terveim szerint valamilyen ragadozó halakkal, és a felesleges szaporulattal etetném őket(lehet gonosz dolog)

2015. jan. 11. 09:24
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem az ex600 amit hetente takarítasz.


Ne használj 2 db esőztetőt elég az 1 cső, így nagyobb lesz a flow.

Csak a csöveket tisztítsd így: https://www.youtube.com/watch?v=GayzhL8i6Fg


Röhögve el kellene vinnie az ex 600-nak ezt az állományt, nem szabadna eltömődnie, a szűrő maga nem is igényel tisztítást, csak a csövek.

2015. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

köszönöm.

akkor még a héten kitakarítom, kiveszek pár szivacsot és a biolabdákat, helyére siporaxot töltök. és a 2 esőztető helyett lesz 1 csak nem tudom, hogy lenne jó az áramlás miatt mert nem akarom, hogy egymással szembe nyomja a vizet a 2 szűrő.

jó az esőztetőt a víz alá úgy, hogy fodrozzon de a másik belsőszűrő akkor nem fodrozhatja a vizet, azt jobb lenne akkor kicsit lefelé irányítani?

2015. jan. 11. 11:49
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A gyári labda nem sokat ér, azt cseréld le feltétlen siporaxra.


Áramlás ügyileg van egy képem,régebben csináltam valakinek: [link]


Nálam így van minden akváriumban.

2015. jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, kérdező, hogy ide a te kérdésedhez írok, de annyira idevágó.


Szóval nekem is van egy külsőszűrőm, belső viszont nincs. A szűrőm legalján -ahol ugye legelőször találkozik szűrőanyaggal a víz- ott van egy szivacsrétegem. Azt követi egy vékony réteg apró kerámiacsőszerű valami, aztán 2 tálca siporax, végül meg egy perlonréteg legfelül.

Én eddig úgy csináltam, hogy a siporaxos részt nem bántottam, de a legalul lévő szivacsot kimostam, illetve a legfelül lévő perlont is kimostam 2 hetente.


Ez is rossz lenne?

2015. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Külső szűrőnél akkor célszerű tisztítást végezni ha nincs elég áramlás és a csövek tiszták, akkor valószínű, hogy a szűrőanyag koszolódott el, másként nem érdemes bolygatni, megsínylik a tömítések.

Egy ritkán tisztított külső szűrőnél szebbek a növények, a halak anyagcseréje során keletkező mulm számtalan növényeknek hasznos anyagot tartalmaz, ugyanazt mint egy szerves komposzt, minden macro és micro elem megtalálható benne, némelyikből hiány van illetve beépült a halak szervezetébe, ezért kell a növénytáp.


Persze csak akkor van fenti ha egy halak trágyázásán alapuló kiegészítő tápozásról van szó, nem teljes értékű növénytápról.


Egy high tech növényes akvárium nyilván nem a halak trágyázásán alapul, de ott sem takarít senki külső szűrőt 2 hónapnál korábban.


Két részből káros, eltávolítasz a szűrőből egy csomó értékes, növényeknek hasznos anyagot, "komposzt" másrészt megsínyli a külső a sűrű tisztítást, nem erre vannak kitalálva a tömítések, illesztések, a biológia is sérül.

2015. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!