Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akváriumom kezd csúnya...

B.Bence 15 kérdése:

Az akváriumom kezd csúnya lenni és ki szeretném teljesen pucolni. Ezt megtehetem vagy inkább ne? Ha megtehetem akkor a halakat hova rakjam? Mire figyeljek oda a takarításkor? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

2015. jan. 11. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy akkora vödörbe amekkorában kényelmesen elfér az összes halad engedj le az akvárium vizéből...Ebbe kihalászhatod a halaidat...Arra figyelj oda hogy semmilyen vegyszert ne használj a takarításnál!És állott vizet használj(már egy-két nappal előtte készítsd ki a vizet letakart vödrökbe/kannákba)Ha kitakarítottad az akváriumot először még csak a növényeket rakd be aztán várd meg amíg a hőfok eléri a megfelelő szintet és csak utána tedd vissza a halakat(egyébként használhatsz vízelőkészítőt de én még emellett is ajánlom az állott vizet)Fontos hogy a szűrőt kívül-belül nagyon alaposan kimosd!Ha van kavics azt is mosd egy lavórban addig amíg teljesen tiszta nem lesz!
2015. jan. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy szét kell szedni, ha kifejted bővebben mit jelent a csúnya lehet tudunk segíteni.


Menyi idős az akvárium? Mekkora? Milyen a szűrés? Halak száma fajtája? Növényzet? Esetleg egy kép.


Példa vízköves fölül akkor félig le engeded, majd ecetes papírtörlővel beáztatod, tisztára törlöd.


Koszos ajzatnál takarítasz egy szűrőt, kerítesz egy ecsetet és lesimítod a talajt, egy pálcával bele tudsz szurkálni, apránként kell csinálni, a felkeveredést össze szedi a tiszta szűrő.


Algás az üveg, akkor keresel egy új mosogató szivacsot, víz alatt a dörzsi fele nem karcol, minden algát levisz.


Algásak a tereptárgyak akkor kiveszed, hipós vízbe áztatod, 1 rész hipó, 5 rész víz, vagy 20% ecet is jó.


Árt a szétszedés a kialakult biológiának ami a halak egességéért felel, sokszor pusztulás is van, ez attól függ menyire lett szisztematikusan összerakva az akvárium, erre ad választ az első pár kérdés amit leírtam.


Példa ha 1 hónapos az akvárium akkor katasztrófát csinálsz a takarítással.

2015. jan. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én soha nem szedem szét egyiket sem tisztítás végett, van egy beépítettem az 3 éve került oda, 3 éve érintetlen, nem tudnék olyat amit ne tudnék megoldani a szétszedése nélkül, 2-3 év múlva lehet elpusztul az utolsó hal, akkor talán átépítem, addig viszont biztos, hogy marad, nem emelek ki belőle egy halat sem.
2015. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez úgy istenigazából nagyon-nagyon nem ajánlott. Teljes kipucolás helyett inkább sűrűbb részleges vízcserét csinálj, közben takaríts meg ezt-azt, sokkal kevésbé drasztikus, így biztonságosabb a halaknak. Azért, mert "pöppet csúnyácska" nem is látom indokolnak. (Én kétszer kaptam szét eddig akváriumot: egyszer másik szobába költözött, egyszer aljzatot cseréltem).


Azt is elárulhatnád, hogy mi a bánatot csináltál te az akváriumoddal, hogy "kezd csúnya lenni." Ha szimplán elhanyagoltad, az egy dolog, de ha túl van telepítve, akkor az, hogy hirtelen felindulásból rendbe teszed az égvilágon semmit nem old meg.

Szóval válaszolj a következő kérdésekre: mekkora az akváriumod, milyen szűrőd van, milyen és mennyi halad van?


Ha nagyon muszáj szétkapni az akváriumot:

- Lehető legtöbb akvárium vizet megmented: eltárolod vödörben, kannában, valamiben. Légy kreatív!

- A szűrőt NEM takarítod, viszont akváriumvizes vödörben folyamatosan járatod. Így is fogsz veszíteni valamennyi szűrőbacit, az összeset nem kellene egyszerre kinyírni.

- A halakat belerakod egy másik vödörbe, ha van levegőztetőd, azzal. Letakarod.

- Akváriumot, cuccot a lehető leggyorsabban kitakarítod.

- Vegyszert értelem szerűen nem használsz. Normális szivacs + forró víz megteszi. Esetleg ecetes víz pl. vízkőmentesíteni, de akkor addig kell öblíteni a cuccot, amíg nem érzed az illatát. (Ecetsav, lehet hogy gyenge, de így is bele tud piszkálni a vízminőségbe).

- Óhatatlanul veszteni fogsz valamennyi akváriumvizet, ezt állottal / vízelőkészítőssel pótolod.

- A halakat nem csak visszadobod/öntöd, hanem rendesen akklimatizálod. Mivel a víz egy része tök új, így valószínűleg különböznek a paraméterei a régi vizüktől. Inkább légy túl óvatos, minthogy kinyírd a halaidat!

2015. jan. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A halaim guppik 9db .kb 3 hónapja vannak halaim.és azóta sok kicsi guppi lett benne kb 15db.az akváriumom 54l .nekem az aljzat kavics és nem tetszik hogy olyan sok ürülék van köztük.

A 3 hónap alat 2-szer cserlétem vizet kb 40% osan

2015. jan. 11. 12:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is zavar. Megoldhatod aljzatporszívóval.

Én nem szeretem az aljzatporszívót (egyáltalán, igyekszem minimalizálni a konnektorba csatlakoztatott szerkezetek számát a vízben), ezért így csinálom:

A növényeket ültetőtálba (félbevágott műanyag pohárba)ültettem. Ha koszosodik az aljzat (apró szemű kavics), akkor kiveszem a növényeket és a dekorációt, és egy régi halhálóval kiveszem az aljzat felső rétegét. A kivett kavicsot átmosom (ha kell a dekort tisztítani, megtisztítom) és minden mehet vissza. A vízhez nem nyúlok. Egy kicsit felkavarodik a víz ilyenkor, de gyorsan leülepszik.

2015. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha mégis a teljes pucolás mellett döntesz, akkor már érdemes kicserélni a talajt kvarchomokra, és akkor többet nem lesz ilyen gondot, azt könnyebb tisztán tartani. Csak a tetejéről leszívod a mulmot.
2015. jan. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ènis valamien homokban gondolkodtam
2015. jan. 12. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!