Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tehetek bélgyulladás ellen?

Mit tehetek bélgyulladás ellen?

Figyelt kérdés

van 1-2 xifom ami beteg lapos a hasa, nehezen tud úszni de eszik rendesen.

kérdeztem az eladót mutattam fényképet is neki. ő azt mondta már nem tehetek semmit mert a gyógyszer amit tudna adni megölné.

szenved szerintetek a hal? mit csináljak vele? vegyem ki és eutanázia?

hogy előzhetném meg? eddig vörös szúnyog, tubi, lemezes volt a menü, néha uborka, saláta.

most szereztem be sórákpetéket ez jó lehet?ehetik a felnőtt halak is?

előre is köszönöm.

értelmes válaszok pacsi



2015. jan. 11. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Lapos a hasuk? Mint ezen a képen?

[link]

2015. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem jó a link.

a háta szép egészséges íves, a hasa oldalnézetből teljesen lapos mintha vonalzóval készült volna.csak lefekszik a víz aljára sokszor az oldalára, de ha etetés van vagy megijed akkor magához tér pár percre.

sajnálom szegényt biztosan én rontottam el valamit(etetés).

nem jó szenvedni látni, de ha tényleg menthetetlen akkor kiveszem és fejen vágom.

2015. jan. 11. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:
A link jó.
2015. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#1 Nem teljesen kerek az a link, nekem is csak sokadik próbálkozásra nyitotta meg és csak inkognitóablakban :S


Kérdező, te meg ha már van fotód, légyszi mutasd meg nekünk is, illetve egy részletes leírást az akváriumról beleértve:

- méret

- szűrés

- vízcserék (milyen időközönként mennyit cserélsz)

- teljes népesség: miből hány példányod van

Nekem a leírásod alapján nem egyértelmű a bélgyulladás.

2015. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha tényleg bélgyulladása van a halaidnak akkor tudok 1 gyógyszert, amivel az akváriumba is le lehet őket kezelni, nem öli meg a baktériumokat. Pres carely. Nem egy olcsó mulatság, de megakadályozza a baktériumok átterjedését is, egyik halról a másikra.

2015. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

180l bioflow 3,0 gyárilag beleragasztott és egy tetra ex 600.

6 black molly

6 ezüst

6 xifo

10 neon

9 csík

2 anci

2 betta lány.

és pár kicsi hal akiket nem ettek meg míg lehetett.

víz paraméterek jók bár a foszfát lehet túl alacsony, nincs 0,5mg/l.

vízcsere minden héten 60liter ami kb 30%.

sikerült megnéznem a linket, tényleg csak inkognitóban engedte.

sajnos így néz ki a hasa de nincsenek foltok rajta.egészséges színű.

szeretnék feltölteni képet de a telefonom szopat általában. tegnap feltöltöttem 2 képet az aksimról de a beteg halról már nem tudtam.

[link]

[link]

2015. jan. 12. 17:36
 7/9 anonim ***** válasza:
A foltok nem feltétlenül jelennek meg. Ez haltuberkulózis lesz.
2015. jan. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha össze is mennek a halak akkor nem fogsz magyarázatot találni rá.


Videó: https://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI rögtön az elején 5mp-nél egy xipho, 2 db him a másik akváriumba verték őket, át tettem őket a videón lévő akváriumba.

Be esett a hasuk, összementek, ettek de durván 2 hónap alatt elpusztultak.


Hogy mi okozza nem tudom, csersavas fa, növénytáp, carbo, erősebb áramlás, valamelyik ezek közül, de lehet genetikai hiba is.

Elsőre a haltbc tüneteire hasonlít, viszont a videó 2013 végi, 2014 februárban töltöttem fel, a videón szereplő összes hal él és virul, kivétel a xiphok


Gyógyszert, magyarázatot találni nem fogsz rá, nem jó nekik a vized, nem alkalmas a fajnak.

Nálam ha 1 pusztult volna el akkor véletlen, de 2 az már nem lehet véletlen.


Hozzá teszem egy 54 literes akváriumba elajándékoztam 2 darabot, csak sóder ajzat, semmi fa, semmi táp, alulírt is, abba élnek és virulnak a mai napig, az a kettő verte a két elhullott xiphot.

2015. jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

már csak az egyik beteg, lehet a másiknak nem volt semmi baja csak szült én meg bebeszéltem magamnak, hogy így kezdődik.

az az egy beteg hal már nem is úszik csak fekszik, így őt hamarosan kegyes halálba segítek:(

2015. jan. 13. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!