Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat vegyek bele?

Milyen halakat vegyek bele?

Figyelt kérdés

Kaptam egy 54 literes akváriumot. Vennék bele 2-4 db botia macracantát ( kicsiket) és még valami szép szines halakat. Milyeneket javasoltok? Nem kell feltétlen olcsó, szép legyen, szines, jól kijöjjönek egymással.

A botiákat később elakarom majd aándékozni, mikor megnőnek, de addig megtartanám.

tippek? :)

köszönöm



2015. jan. 11. 18:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Botiákat semmiképp ne vegyél, kínzás lenne nekik mert túl terhelnék is a vizet.

Vagy 8 hím guppi vagy 10 hím endler guppi mehetne bele, esetleg vegyesen, 4 szivárványos 4 endler.

Az akváriumot üresen kell járatni 3 hétig úgy, mintha halak is lennének, eközben pár naponta dobj be halkaját, ammóniaforrásnak.

Milyen szűrőd van az akváriumhoz?

2015. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

semmikép nem akarok guppit!!!

eheim Eheim Pick-Up 2008

2015. jan. 11. 18:41
 3/20 anonim ***** válasza:

Az elég kevés(igen, tudom hogy az van ráírva, hogy elég, de annak az alsó határát kell nézni).

Így akkor mehet bele 7 amanda lazac.

2015. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

értem

esetleg sügerek?

2015. jan. 11. 19:31
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy külső szűrőt, akkor tarthatsz csigasügereket.
2015. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Akkor az Eheim Pick-Up 2008 nem jó?? :(
2015. jan. 11. 20:03
 7/20 anonim ***** válasza:

Egy 30 literesbe tökéletes(tehát annyi hallal, mint amennyi egy 30 literesben van elvinné az akváriumot), csigasügérekhez semmilyen belső nem jó, nagyon stabil víz kell nekik. Ha nem szetted lenne, akkor jól be lehetne növényesíteni gyorsan növő növényekkel, de ezekhez a szettes világítás kevés.

Esetleg belőlük 4: [link]

Vagy belőlük: [link]

2015. jan. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

és az 54 literesemhez?

valamint az lenna kérdésem: én csak olyan reggel 9től este 10 ig kapcsolnám be. elég lenne az?

2015. jan. 12. 18:53
 9/20 anonim ***** válasza:

Kb. 7 amandalazaccal és sok növénnyel elvinné. Erősen ajánlok még egy szűrőt.

Kikapcsolni pedig tilos egy fél óránál hosszabb időszakra, ezzel megölöd a hasznos baktériumokat. Mielőtt vennél halakat alaposan olvass utána a dolgoknak, és járasd üresen az akváriumot 3 hétig, közben szórj be pár naponta halkaját ammóniaforrásnak.

Olvasmányok: [link]

[link]

2015. jan. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
értem, de itt lenne a szobámba az akvárium, és nem tudnéka csobogás miatt aludni...
2015. jan. 12. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!