Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Malawi sügérek kiválasztásában...

Malawi sügérek kiválasztásában tudnátok segíteni tapasztalt (sügéres) akvaguruk?

Figyelt kérdés

Az alábbi sügéreket néztem ki az új akimba, mint telepítendő fajták:


-- aulonocara mamelela

[link]


-- aulonocara sp. ruby red

[link]


-- labidochromis caeruleus

[link]


-- pseudotropheus sp. elongatus mpanga

[link]


Bruttó 240L literes az aksim, de szerintem a kövek és egyebek miatt nettó 200L fölött van valamivel a valós méret. Tehát a kérdéseim:

1. ezek a fajták tarthatóak együtt? Ha nem, akkor ezek közül melyek azok a kombinációk, amik viszont igen.

2. ezek mindegyikéből tudok tartani egy kisebb csapatot, anélkül, hogy csúcsra járatnám az akimat?

Ha igen, akkor milyen arányokat (nem és darabszám) ajánlotok a csoport létszámokra?

3. Ez a HALODA PEST (www.sugerfan.hu) megbízható forrás élőlény vásárlásra?


Igazából, minden ezzel kapcsolatos vélemény érdekel, ezért írjatok bátran, és köszön a kommenteket!



2015. jan. 11. 20:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első kettő császársügér, amiből már eleve nem szokás 2 fajt tartani, hacsak nem csak hímekben gondolkodsz. Akkor viszont lehet többféle is. Ha nőstényeket is akarsz, akkor vagy az egyik vagy a másik, mert összeívhatnak.


A második két faj pedig mbuna sügér, ami alga vagy mindenevők, amivel nincs is gond, inkább azzal, hogy rendkívül agilisek. A yellow kevésbé, az elongatus igencsak.


Szóval császársügereket nem tartunk együtt mbunákkal, mert kiidegelik őket, hiába kisebbek. Főleg 240literben.


Szóval döntsd el, hogy a császárokat választod, 240literben lehet tartani egy kisebb csapatot.


Vagy a két faj mbuna mehet együtt a 240 literben. A yellow egyszerűbb, úgymond kezdőhal.

2015. jan. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A Zsozsi halodáját csak ajánlani tudom, szép halai vannak. Tőle tanácsot is lehet kérni, lelkiismeretes, segítőkész.

2015. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
pseudotropheus sp. elongatus mpanga és labidochromis caeruleus társítható relatíve könnyen? Arra gondoltam, hogy mindkettő fajtából 7-7 darabot vennék és mindegyik csapatba 1-1 hímet. Ez így működhet szépen hosszútávon, ugye?
2015. jan. 12. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!