Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Talajszűrő vagy gyökértabletta...

Talajszűrő vagy gyökértabletta kell Echinodorus, Cryptocorine növényekhez?

Figyelt kérdés

Itt olvastam, hogy elég a talajszűrő nem találok semmit, hogy mi az a talajszűrő, vagy hogyan kell ültetni növényt talajszűrőbe

Képet tudna esetleg linkelni valaki a talajszűrőben levő növényről hogyan néz az ki egyáltalán egy ilyen akvárium.



2015. jan. 11. 21:22
 1/6 A kérdező kommentje:
A talajszűrőt hogyan kell tisztítani?
2015. jan. 11. 21:26
 2/6 anonim ***** válasza:
A talajszűrő általában a légpumpáról működik és egy állandó lassú vízáramlást biztosít a talajon keresztül, ezáltal a gyökerek környezetében folyamatosan a víz átlagos tápanyagtartalmának megfelelő víz van, azaz a gyökér közeli víz folyamatos tápanyag utánpótlást biztosít, nem lesz tápanyagban szegény a talajban levő víz. Maga a talaj (aljzat) képezi a szűrőfelületet a rajta és az iszapon megtelepedett mikroorganizmusokkal, ezért tisztítása többnyire nem merül fel és kellően karbantartott akváriumnál a talaj sem tömődik el annyira, hogy bármi beavatkozásra lenne szükség.
2015. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy meglévő akváriumot átállítani talajszűrősre azért elég nagy macera. Én csak könyvekben hallottam róla, élőben még sosem láttam, talán nem is véletlenül...

Az echinidorusok (legalábbis a nagylevelűek) nem túl kényes növények, ahogy a cryptok sem. Ettől függetlenül persze fontos, hogy a gyökerükhöz jusson friss víz. A kérdés az, mennyire tömör az aljzatod, nagyon aprószemű, mint pl a homokozós homok, akkor elpusztulnak benne a gyökerek, de ha nagyobb szemű, kb 2 mm vagy nagyobb, abban már tud járni a víz. Ha ez megvan, akkor a gyökeréhez tehetsz 1-1 tablettát, illetve a vízbe is adagolhatsz tápsókat.

2015. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pendulum92 ***** válasza:

Ezek a növények dús gyökérzetet fejlesztenek, de ez nem jelenti azt, hogy nem tudják a leveleiken is felvenni a tápanyagokat. Tehát, ha a vízben van elég tápanyag, akkor is szépen fognak fejlődni.


Felesleges ezért bajlódni talajszűrővel, ami tápanyag átáramlik a gyökereik között, azt a leveleik is felvennék.


Az viszont tény, hogy koncentrált gyökértáppal még szebbek lesznek, jobban fejlődnek.


Én nem tudom ezek a gyári tápgolyók milyenek, nincs velük tapasztalatom, én saját komposzt-agyag keveréket használok tápgolyónak.

2015. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Táptalaj lesz, olvastam hogy tálba teszik úgy ültetik be ez tűnik a legjobb megoldásnak 100X50 az akvárium egy vagyon lenne ez a talajszűrő pici akváriumba pumpával 6000
2015. jan. 17. 20:38
 6/6 Pendulum92 ***** válasza:
Az mellett még ez is jó megoldás: [link]
2015. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!