Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A múlt héten vettem pár új...

A múlt héten vettem pár új halat az akváriumba. Azóta már a 6. halam pusztult el. Volt olyan, hogy egy nap 3 is. Nem értem mi ez, mi történhetett, mi a baj?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 23:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet hogy valamilyen fertőzést vittél az új halakkal a vízbe.Régen nekem is voltak halaim és nálam is megtörtént ez.Állatkereskedésbe lehet venni ilyen cseppet amit az akváriumba teszel (rá van írva hogy mennyi kell)és az fertőtleníti.Úgy emlékszem hogy mindig kell bele tenni ha új halat veszel.
2015. jan. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad fertőtleníteni az akváriumot még véletlenül sem!


Új halak érkezése előtti nap ajánlott 30% részleges vízcserét csinálni állott vízzel, így csökkentve van az előző vízcsere óta halmozódott nitrogénvegyületek szintje.

Az új halak növelik a nitrogén vegyületek szintjét, bételépítésük után szinte azonnal, ezek a vegyületek a halak számára mérgezőek.


Nitrogénvegyületek: ammónia,nitrit,nitrát, mindhárom jelen van folyamatosan a vízben, baktériumok bontják le az ammóniát nitritre, majd szintén baktériumok a nitritet nitrátra.

A baktériumok igazodnak a halakhoz, sok hal sok baktérium, viszont addig amíg a baktériumok lebontják az ammóniát, nitritet, (ez a két anyag kicsi koncentrációban is mérgező) a víztömeg tárolja, ha a halakhoz kicsi a víztömeg akkor olyan koncentrációban is jelen lehet ami mérgező a halaknak.

Röviden betetted a halakat, megemelted valamelyik mérgező nitrogénvegyület szintjét, ettől az összes hal beteg lett.

Gyógyszer, fertőtlenítő, kiirtja a baktériumokat, így a tűlelők is elpusztulnak, van akinél egyáltalán nem marad hal az akváriumban.


Fontos a gondozás, bejáratási idő, idő kell a baktériumok elszaporodásához és megfelelő közeg, porózus, apró szemcsés talaj, akváriumvízben, egy tálban takarított szűrőanyag, heti részleges állott vizes vízcsere, indítás után, megfelelő gondozással, alapismeretekkel, 3-4 hét a baktériumok elszaporodásának ideje.

Ammónia 1 egység mérgez, nitrit 2 egység mérgez, nitrát 1000-2000 egység mérgez, halfaj válogatja melyik menyire érzékeny.

Öreg akváriumnál sok nitrát lehet a vízben ami hiába csak nagy dózisban mérgez de mérgez.


Fentiből próbáld leszűrni mi lehet a hiba, ha meg akarod tudni a konkrét okot ahhoz több infó kell, akvárium méret, szűrőtípus, ajzat, növényzet, gondozás

Végül is ezek kellenek: [link]


Ha mindent leírsz kapásból lehet mondani mi a hiba.

2015. jan. 12. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 15. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!