Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egyik guppimat félre tettem...

Egyik guppimat félre tettem egy kisebb akváriumba mert szüli fog. Már 3-4 napja fekete a hasa alatt. Nem eszik sokat, szinte semmit, és ma már csak egyhelyben van és mindig elbújuik. Elleni fog vagy csak szomorú? Jó így neki egyedül?

Figyelt kérdés
2015. jan. 12. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó neki. Alapből megterheli a szülés, a halat, de te még ráteszel egy jó nagy lapáttal. A kis akváriumba akár el is pusztulhat.
2015. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elleni fog.Nem jó neki.
2015. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de hogyan csináljam hogy ne egyék meg a többiek a kicsiket? hallottam hogy külön kell tenni így esélyes a kicsik életben maradása
2015. jan. 12. 22:06
 4/13 Silurus ***** válasza:
Rutinos akvarista csak pár nappal az ellés előtt teszi külön. De egy pl. egy 15 literes akváriumban egy hét alatt sem lesz semmi baja. Érdemes fel tenni pl. a szekrény tetejére, mert ellésnél az optimális vízhőfok kb 26-28 Celsius.
2015. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
rajta van a szekrényen, 3 napja tettem külön, figyeltem őt amikor elkezdett bújkálni csak akkor vettem külön.
2015. jan. 12. 22:11
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Minden rendben lesz, a halaknak nincsenek érzelmeik.
2015. jan. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
most akkor tegyem vissza a többihez vagy hagyhatom külön?
2015. jan. 12. 22:21
 8/13 Silurus ***** válasza:
Ha látszik hogy elleni fog, akkor már csak napok kérdése. Rakj az ellető akváriumba is valami növényt, hogy a kis halak el tudjanak bújni. Az anyát pedig tedd vissza ha befejezte a szülést.
2015. jan. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
növényt raktam neki :D
2015. jan. 12. 22:30
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a kicsiket szoktam kivenni, amint lehet. Pont ezért: azt, hogy mikor ellik meg a nőstény, nehéz megjósolni, de ha mondjuk reggel-este ránézel az akváriumra, a kicsiket viszonylag hamar kiszúrod. (Így is egy akváriumban vannak az anyával, amíg szét nem választod őket.) Persze mindenképp megvan az esély, hogy pár darab "veszteséged" lesz, de így is több lesz, mint elég.
2015. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!