Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 18 literes akváriumban hány...

18 literes akváriumban hány darab dániót és guppit lehet tartani?

Figyelt kérdés
Van 1 ancim, 3 vitorláshalam, 5 páncélos harcsám, 10 dánióm (leopárd és zebra vegyesen) és 8 guppim (3 fiú, 5 lány) Ezek mellé még tehetek guppit, vagy dániót? Arra gondoltam, hogy vennék még 6-8 dániót és 2 lány guppit. Ennyi még belefér? Atman AT3338-as szűrőm van, így megvan a megfelelő szűrés és vannak növényeim is. Most egyáltalán nem néz ki zsúfoltnak, igazából az a baj, hogy a sok növény között elveszik ez a pár hal ennyi vízben. Nem lesz túl sok a hal, ha veszek még párat?
2015. jan. 13. 20:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, elírtam a kérdést. 180 literes az akvárium.
2015. jan. 13. 20:06
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez egy vegyes tavaszi hallevesnek tűnik a természetesség teljes mellőzésével.
2015. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tegyél, az anci nagyra nől, a vitorlások is, ha van apró, vagy egybefüggő növényzet akkor szaporodhatnak a guppik, lehet pár megmarad.


A páncélosok vannak kevesen, fajtól függően ők akár 10 évig is élnek, az idő előrehaladtával lesz egy olyan időszak, amikor csak a vitorlások, páncélosok, anci lesz az akváriumban, a többi hal kimúlik, nagyon pótolni sem lehet, az akkorra 4-6 éves nagy vitorlások már bolondok, nem fogadják el az új halakat.

Vitorlástól függ, de előfordul, hogy a guppi állományt is leaprítják, ezt nem lehet megmondani előre.


Jelenleg lehet, hogy üres, de a terhelés nőni fog, mint ahogy a halak is, szaporulat is lehet.

2015. jan. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A páncélos harcsáknak a szeme alatt van egy mérgező rész, ezért őket semmi sem szereti megenni, mérget termel a mirigyük, meg tudják védeni magukat.
2015. jan. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!