Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell kitakarítani egy...

Hogyan kell kitakarítani egy akváriumot?

Figyelt kérdés

Szóval hozzájutottam egy nagy, 350 literes akváriumhoz, de iszonyatosan piszkos.

Az üveg teljesen zöldalgás, a teteje pedig tiszta vízkő. Hiába dörzsölgettem ecettel, sósavval, teljesen nem akar lejönni a vízkő.

Az algát még pengés kaparóval csak-csak leszedem, de a vízkő nagyon makacs. Van esetleg valami technika rá?


Illetve van ötletetek, milyennek rendezzem be? Mindenképpen nagyobb halakat szeretnék, de a sügerek nem tetszenek annyira.



2015. jan. 14. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az a vízkő nem fog lejönni már..


Volt olyan régi akváriumom, aminek az üvege belülről lett opálos, foltos és azt hiába mostam kétoldalt kívül, az belül akkor is foltos maradt.

Volt olyan akváriumom is amit kaptam használtan, de rengeteg apró karc volt rajta és azt sem lehetett átlátszóra lemosni.


20%-os ecettel azért egy szivaccsal kend be, és hagyd állni, majd utána dörzsölgesd. Lehet hogy egy kicsit még kopik. Illetve azt is megcsinálhatod, hogy veszel egy sniccert, kiveszed a pengéjét és azt tolod végig az üvegen. Meg lehet kapni üveg kaparót is, ami ilyen fémből van. Nemtudom pontosan mi a funciója neki, de 100Ft-os boltban szokott lenni. Azzal is lehet vakargatni az üveget.

2015. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyet lehet kapni 100Ft-os boltokban, ez egy szett, amiben alulról a második az üveg vakaró, a legfelső meg egy sniccer.

2015. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pontosan ugyanilyenem van ;) A zöldalgát ezzel szedegetem, de a vízköves részre nem mertem rámenni ezzel. Talán ha előtte besavazom, akkor könnyebben lehozza.

Nem is a múgy a vastag, tapintható vízkővel van nagy baj, hanem azzal az opálosabb résszel. Nyilván vízzel feltöltve nem annyira látszik, de azért zavaró.

2015. jan. 14. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld úgy hogy ázzon a problémás rész a sósavban, pl teszel rá konyhai papírtörlőt és azt nedvesíted be.
2015. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez jó ötlet, megpróbálom! Igen, mert az volt a bajom, hogy lecsurgott az aljára a sav, és ugye a teteje a vízkövesebb.
2015. jan. 14. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!