Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 nap vagy 3-4 hét az igazság?

2 nap vagy 3-4 hét az igazság?

Figyelt kérdés
Akváriumot szeretnék itthonra a gyerekeknek. Elkezdtem utánaolvasni a témának, mert halakat még nem tartottam eddig. Az akvárium (54 l-es) megvan, megvettem hozzá a kavicsokat, és a növényeket. Ahogy olvastam, 3-4 hetet kell várnom, hogy a halakat is megvehessem. A kisállatboltos azt mondta, hogy 2 nap múlva mehetnek bele a halak. De még csak 1 napja megy a szűrő? Most akkor mi az igazság? Nyilván nem az a lényeg, hogy holnapra legyen egy kész akváriumunk, a gyerekeknek is jobb, ha látják a folyamatot, nekem is több időm van kiokosítani magam. De miért mond ilyet egy kezdőnek a boltos, hogy ma megveszem a kavicsot, növényt, holnap pedig mehet bele a hal? :-/
2015. jan. 14. 15:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

3-4 hét az igazság.

A boltos eladni akar csak,rá sosem szabad hallgatni.Neki az a lényeg,hogy elpusztuljon a hal,mert akkor vesznek többet.Neki az nem számít,hogy milyen helyre kerül a hal.

2015. jan. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azért kiábrándító, mert ez egy kis bolt, ami már vagy 30 éve működik, családi vállalkozás. Pont ilyentől nem várná az ember, hogy csak eladni akarjon. Inkább ajánlhatna szakirodalmat. Én úgy vagyok vele, hogy ha érzem, hogy segítő szándékkal áll hozzám, tuti, hogy 3 hét múlva is oda megyek vissza, sőt, utána is, ha eleség kell, stb.
2015. jan. 14. 15:38
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy nitrogén ciklus. Azaz 3-4 hét. Azért mondja ,h holnap tele vedd hallal, majd pár hét leforgása alatt jó eséllyel elpusztul mind, majd mehetsz venni új halakat hozzá. Egyszerű üzlet. Feltudod gyorsítani ez az időt, ha veszel boltba kapható baktériumkultúrát. pl; sera nitrivec. Így csak 2 hetet kell várnod. A várakozási idő alatt mindennap szórj be egy kis kaját a vízbe, h a baktériumoknak legyen min elszaporodniuk.
2015. jan. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha ezen kívül, hogy betelepítek a halakon kívül minden mást és megy a szűrő 24 órában, nincs más teendőm, és kialakul a megfelelő környezet a halaknak, akkor nekem az tökéletes. A 4 évesem legalább szépen végigkövetheti a folyamatokat, és amikor jönnek a halak, úgy érezheti, hogy tett valamit. Nem sietünk!
2015. jan. 14. 15:42
 5/15 A kérdező kommentje:
Küldtem a zöld kezeket!
2015. jan. 14. 15:43
 6/15 anonim ***** válasza:
Meg arra is ügyelj, hogy nem minden hal való 54 literes akváriumba. A boltosok előszeretettel ajánlanak aranyhalakat ilyen kis akváriumba.....
2015. jan. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Annyi dolgod,van h mindennap szórsz be egy kis kaját a vízbe. Hogy legyen ammónia forrás, amin a baktériumok elszaporodnak. Azért ha mész majd vissza halakat venni, szofisztikáltan beolthatnád az eladót :)
2015. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most egy picit elakadtam. Aljzatnak ajánlott folyami kavicsot, és alá még egészen apró szemcsés valamit. Ez utóbbin gondolkodom, hogy hogyan tudnám átmosni? Annyira apró.
2015. jan. 14. 15:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Amikor a boltos új akváriumot csinál, akkor egy másik, bejáratott akváriumból tesz bele egy csomó vizet, hozzáönt egy kis frisset és kész, a víz be van oltva, ezért hamarosan élhető lesz a halak számára.


Friss csapvízzel viszont kell várni 3-4 hétig, amire szépen beáll a víz és a kezdeti barna algásodás abbamarad. Ha mindenképp akarsz valamit tenni bele a 3 hét alatt, tegyél egy csigát, de az már lehet hogy van a növényeden most is, néha túléli a szállítást, szárazon is.

2015. jan. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmiképp se kavicsot. Az könnyebben koszolódik, nehezebb tisztán tartani mint a homokot. A homok tetejéről csak egyszerűen leszívod a trutyit. A kavics köze beszorul, berohad.
2015. jan. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!