Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen talajt ajánlotok egy...

Milyen talajt ajánlotok egy 100*50-es akváriumba?

Figyelt kérdés

Most fekete bazalt zúzalékom van, de cserélni akarom, nem jöttbe. Manadot terveztem, de vannak nagy talajlakóim ezért nem ideális. Fehér kvarchomokom már volt.

Esetleg a 0,5-2mm gyöngykavics jó választás lenne?

Növénynek anubias, vallisneria, micronosoum van.


2015. jan. 16. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A manado teljesen jó a talajlakóknak, jelenleg nincs tudtommal alkalmasabb talaj a piacon nála.

Nekem barlangot ásó, talajt szájukban hordó meggyhasú sügereket, páncélos harcsákat, algaevőket, kiszolgál.


Kemény agyag darabokból áll ma manado, tévhit a golyó, nem kopik el, nem törik össze.


Van némi bekeveredett kavics a képen, ez a harcsa lassan 1,5 éve túrja az alatta lévő manadot, de van olyan harcsa ami 3 éve túrja. Ilyen: [link]


Nem mellékes, hogy 2012 decemberben cseréltem 25 év után le a bevált sódert, azóta érintetlen a talaj, hozzá nem kellett nyúlnom, talajporszívót nem használok, használtam, soha. 2015 évben is megy tovább a manado, még mindig érintetlenül, a növényeket átültettem a talaj, halak maradtak közben az akváriumokban, nem kellett kivenni, átmosni.

2015. jan. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyöngykavics nem porózus, vagyis nem itatódik át az anyaga, nem ázik át, nem vesz fel nedvességet, csak a kavicsok közötti rész alkalmas, de inkább alkalmatlan az ürülék lebomlásához, "komposztálódásához" nagy ellenfele az ilyen talaj a talajlakóknak.


Egy porózus agyag fenti elejtetne, vannak puha agyagok ami inkább a növényeknek jó, pl Oliver Knott, A.N pro soil. Agyagból a leg keményebb a manado, jó a baktériumoknak, túrhatják a talajlakók, jól továbbítja a tápanyagokat, óriási gyökeret eresztenek benne a növények főleg a vallisneria.

2015. jan. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Joci nagyon köszönöm a válaszodat!

Még egy kérdésem lenne.

Utána olvastam és istenítik a Manadot, hogy nagyon jó.

Ezt el is hiszem. Egyetlen hátrányt csak a talajlakók jelentenek, hogy felkavarják az aljzatot szinte repül a talaj az akváriumban.

Te hogy vagy ezzel?

2015. jan. 17. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont tegnap rendeztem az egyik akváriumot, 8-12 havonta muszáj átrendezni.

Ilyenkor kihúzom az összes növényt, kiveszem az ültető tálakat, osztok, szorzok, pakolászok.

A halakat nem szoktam bántani, marad mindenki a helyén.

Csak ennyi a felkavarodás: [link]

Ez a bokros adag ami kijött: [link]

Volt ilyen is benne: [link]

Plusz ilyenek: [link]

Több ilyenbe lett szétszedve: [link]


Csak azt akarom, hogy egy teljes talaj átmozgatás szinte semmi felkavarodással jár, 2014 05 hónapban volt az utolsó manőver.


Menet közben ennyi a kavarodás: látszik pár pillanat amikor túrják a talajt: https://www.youtube.com/watch?v=ThAtot62zvM

https://www.youtube.com/channel/UCTujcWPhnPFX2EZ_-vo7zpQ


Van egy másik akvárium amibe vannak ancik, azok ha beásnak valami fa alá akkor van porfelhő rendes, a szűrés megoldja pillanatok alatt.


Semmi negatívumot nem szoktam látni, nem nagy szám, egyszerű társas, friss kép, 4 hónapja dobáltam át egy délelőtt, szintén bennmaradtak a halak.

[link]

[link]

[link]

2015. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Meggyőztél kipróbálom a Manadot, szerintem nekem is beválik.

Még annyi kérdésem lenne, hogy

(100*50*5)/1000 = 25 akkor egy 25 literes zsák Manado elég lenne nekem szerinted?

2015. jan. 17. 13:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég szerintem, én szoktam venni bazalt követ és azzal rakom ki az akvárium alját, így marad mindig plusz liter.

Bármilyen kő jó, azért kő, mert azt ki tudod venni ha nem kell.

Ilyen: [link]

2015. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a segítséget!

márciussal vágok neki, addig megrendelem a Manadot, most pont olcsóbb egy oldalon. 7800Ft a 25l. :)

2015. jan. 17. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!