Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig lesz fehér a víz a...

Meddig lesz fehér a víz a műbaciktól?

Figyelt kérdés
első nap este amikor összeraktam az aksit csepegtettem bele és reggelre elmúlt a tejes fehér szín a víznek, aztán reggel újra csepegtettem be és azóta már eltelt 1 nap de még mindig nem múlt el:S most mi a teendő?
2015. jan. 17. 07:06
 1/3 anonim ***** válasza:

várni...

Vársz még 2-3-4 hetet és beáll az akváriumod

baktériumkultúrától hamarabb áll be az egyensúly

megfelelő etetés mellett

2015. jan. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmi teendőd nincs.


A szűrő éjjel nappal menjen, szórd be a napi haltáp adagot, növénytáp adagot, szűrőt tilos takarítani, érik a szűrőanyag, indítás után ha maradt baci kultúra rázd fel jó alaposan majd öntsd bele az akváriumba.

Rendezgesd az akváriumot, indítás utáni 7. nap cserélj részlegesen vizet 20-30%között, a cserevizet 2 nappal előtte jobb kitölteni, nem lesz opálos cserélés után a víz.

Ha rendezkedtél, 6-7 óra világítás után lekapcsolhatod a lámpát, holnap reggel ha felkapcsolod lehet megijedsz majd, azt fogod hinni betörték az akvárium üvegét.


Szűrőt a halak érkezése előtt 2-3 nappal takaríthatsz, lehetőleg ne cserélj akkor vizet, a szivacsot csak éppen kinyomkodni egy tál akváriumvízben, rövid idő alatt.


Minden héten cserélj részlegesen vizet, gyakorlatilag mindent úgy kell csinálni mintha már halak is lennének, ez a tanuló időszak.

2015. jan. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Még egy jó tanács, 24 c.fok fölött gyorsabb minden, gyorsabban szaporodnak a baktériumok.


Halakat 3 hét után akkor érdemes hozni ha minden klappol, olyan illata van a víznek mint amikor meglocsolsz egy virágföldes virágot, ilyen "szerves komposzt illat" gyökeresedtek a növények, halak nélkül is tiszta a víz.

2015. jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!