Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a növény beteg?

Ez a növény beteg?

Figyelt kérdés

[link]


Köszönöm!


2015. jan. 17. 10:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A helyes link: [link]
2015. jan. 17. 10:18
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, bár azt már nem tudom megmondani, mi baja.
2015. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

50% hogy tévedek, ez egy emersen termesztett növény, azaz a növénykertészetben csak a gyökerei vannak vízben, a levelei levegőn, még nem állt át.

Ha jó a fény akkor átváltoznak a levelek, ha gyenge akkor tönkre megy a levél és újakat hajt amik már víz alatti levelek.


A másik 50%, hogy nem vízi növény, vagy lehet tápanyaghiányos anubias.


Ilyen egy levélváltás: [link] durván 4 hét.

Lehet ilyen az átállás: [link]

az a zöld lógó levél az eredeti, azzal lett beültetve, azok tönkre mennek, ami középen van azok már szépek egészséges "Víz alatti" submers levelek.

2015. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Esetleg egy távoli fotó jó lenne amin látszik a teljes növény, echinodorus-, cryptocorine, vagy anubias, ha van rizóma a gyökereknél akkor anubias.


Hasonlítanak, nehéz emersnél megmondani, teljesen másként néz ki a víz alatti forma.

[link]

2015. jan. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy Echinodorus ozelot. Emers módon nevelve a képen látható kerekded leveleket növeszt. A víz alatti levelei hosszúkás, lándzsa alakúak.
2015. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Anubias és Cryptocoryne biztos nem, az van itthon, máshogy néz ki az erezete. Én is inkább Echonodorusra tippelnék, de mérget nem vennék rá, velük nincs tapasztalatom.


Kérdező, annyit elárulhatnál, hogy mikor vetted a növénykédet. A legtöbb kereskedésben emersen tartott növényeket árulnak, így nekem is a submers formára való átállás az első tippem.

2015. jan. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:
Az Echinodorus 'ozelot' ilyen barna foltos gyárilag.
2015. jan. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tényleg Echinodorus Ozelot, köszönöm a segítséget!
2015. jan. 17. 12:59
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudtam a fajtáját, és azt hittem, hogy betegségre utalnak a barna foltok. De a válaszok alapján rákerestem, és megtudtam, hogy párducmintás kardfűnek is hívják.
2015. jan. 17. 13:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha jó minden akkor simán megy echinodorusnál az átállás, én nevelek emersen és submersen is indáról, virágról, paludáriumokba emersen kérik.

Nálad pusztulnak a levelek így valami nem jó, fény vagy a talaj nem az igazi, simán csak formát kellene váltani a leveleknek.

2015. jan. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!