Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta halakat ajánlatok?

Milyen fajta halakat ajánlatok?

Figyelt kérdés
vasárnap vettem egy 54l-es akváriumot,és fel is töltöttem,mert azt olvastam hogy előtte járatni kell. milyen halakat rakjak bele?

2015. jan. 17. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Remélem alaposan utánaolvastál a témának, mielőtt belekezdtél. Milyen szűrőd van? Miután feltöltötted az akváriumot vízzel és addigra már benne vannak a növények meg a talaj, akkor 2-3 (inkább 3) Hetet járatni kell halak nélkül, a szűrő 24 órában menjen és néha egy kis halkaját is szórj be. 3 hét után jöhetnek a halak, de ne mind egyszerre. Én guppikat ajánlok neked, azok tipikus kezdő halak. Ezekből jöhet 6-8 db. Mellé még 4-5 törpe szívóharcsa is. De én először csak 4 guppit vennék, majd még 2t vagy 4et és végül a törpe szívóharcsákat. Ha nem akarod, hogy szaporodjanak a guppik, akkor csak fiúkat vegyél.
2015. jan. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én épp ma alakítottam át az enyémet, most csupa hím szivárványos guppi van benne:)
2015. jan. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban több ütemben szokták ajánlani a telepítést, de én 2, nagyon max. 3 ütemben telepíteném be ezt a nagyságú akváriumot, mert később karanténozhatsz, ahhoz is kell megfelelő hely, plusz meglesz a veszély, hogy a már "bevált" állományt megfertőzöd valamivel. Első alkalommal ugye fölösleges karanténozni, de utána legalább egy hétig különítsd el az új halakat, és fokozottan figyeld őket!
2015. jan. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 DévlD válasza:
0%
Nem kell túlzásokba esni az óvatoskodással szerintem. Nekem szintén 54L em van, 1 napig járattam mielőtt bele raktam a halalakat, egyszerre raktam minden halat kivéve 6 Neont, mer azt csak masnap tudtam megvenni. Csak tetra aquasafet használtam vizelokeszitonek. Van benne 11vörösneon,5 rézlazac, 2 algaevo. A betelepítés után 2 nappal már érezni lehetett a víz enyhe föld szagát ami azt jelenti be is indult a dolog. 3 hónapja megy az aksi egy enheim2008al a halak tökéletesen vannak. Persze van bent 2 nagy élő növény, azt semmiképp ne mű növényt vegyél. Én amúgy ha most vennék halakat, vennék úgy 16 vörösneont meg 2 algaevot es ennyi, az én akksimba is azért van 5 rezlazac mert visszamaradtak egy másik akvariumbol.
2015. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy szabványos 54 literes akvárium a 60 cm-es hosszúságával a legtöbb pontylazacfélének bizony kicsi. (ezt szokták mondani, de a saját tapasztalatom is alátámasztja) Én ideiglenesen tartottam 54-esben a neonjaimat, megvoltak, nem mondom, de ég és föld a viselkedésük a hosszabb akváriumban, ami direkt az övék lett. Szóval 54-esbe én nagyon meggondolnám a neonokat...
2015. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!