Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a gyári...

Mi lehet a baja a gyári világításomnak?

Figyelt kérdés

Arra értem haza, hogy nem ég a műanyag tetőn lévő két fénycsövem. A harmadik, amit én szereltem fel (és külön működik a többitől) világít.

Tünetek: Kihúztam-visszadugtam, ekkor világított. Mire helyreállt a pulzusom, egyszer csak elaludt egyszerre mindkettő, minden előjel nélkül.


Esetleg melegedik, attól nem ég? Csak mert már lehülhetett, mire hazaértem, majd visszadugás után kb 0,5-1 perc múlva elalszik.


A tető belső fele teljesen be van ragasztva aluszalaggal. Ez lehet probléma?


2015. jan. 17. 21:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Most már egyáltalán be sem kapcsol... :(
2015. jan. 17. 21:10
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet h a vízpárától zárlatos lett az elosztó.
2015. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A szalagnak nincsen köze hozzá, az csak tükrözi a fényt, nekem 2 gyári fedelem van, mindkettőbe lefüstölt az előtét röviddel a garancia lejárta után.

2 aquael tető, 6 hónap különbséggel, azt csinálta mint a tiéd, ha nem kontakt hiba a kapcsolónál, vagy a fénycső érintkezője oxidálódott el akkor ennyit bírt.

2015. jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz van egy zárt tubus, abból kilóg pár vezeték, kicsavarozod a tubust, megfogod vezetéket,lehúzod a tubust, ugyanaz a bedugós módszer van a vezetékeknél mint amit szereltél.

Szabvány kondik vannak rajta, el tudod vinni bármelyik villamossági szerelőhöz, ki tudja cserélni, valamelyik lehet elfüstölt.


De mint mondtam lehet simán csak kontakt hiba is.

2015. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Emlékeim szerint két tubus van talán, de jelenleg ki se látszanak az aluszalag alól. Mindegy, akkor a szalagot leszedem, van még tartalékban.

Az "én szereltem fel" kicsit túlzás volt, egy haverom csinálta, szóval én semmit nem értek hozzá. De akkor megpróbálkozok azzal, amit írtál.

2015. jan. 17. 21:33
 6/14 A kérdező kommentje:

Legkorábban ugye csak két nap múlva lehet vele csinálni valamit. Így jelenleg csak 0,16 watt/liter fényem van.

Közepes fényigényű növények meddig bírják ezt?


Egyáltalán, mit csináljak másképpen addig, amíg nem oldódik meg a helyzet?

Világítsak gondolom hosszabb ideig.

Tápozással leálljak/visszavegyek?

2015. jan. 17. 21:36
 7/14 anonim ***** válasza:

Előbb nézd meg a kontakthibákat, a fénycsövek érintkezését.


2 tubus van? akkor az 2 db előtét, nem az előtét füstölt el, párban nem füstölhetnek el, lehet csak a kapcsoló döglött be.

2015. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mozgasd meg a vezetéket, kapcsolgass a kapcsolón.

Ha a haverod szerelte be a másikat akkor lehet jobb ha ő nézi meg, 2 körös bekötésnél nem az előtétek mentek el, vezeték kapcsoló, dug alj, valamelyik.

2015. jan. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ok, köszi, ezeket is megpróbálom
2015. jan. 17. 21:45
 10/14 A kérdező kommentje:
Levettem a tetőt, hogy hozzáférjek. Bedugtam és 5 percig ment, majd elaludt, de azonnal vissza is kapcsolt és most megint percek óta megy.
2015. jan. 17. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!