Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 70 literes, üvegtetős akvárium...

70 literes, üvegtetős akváriumba kell szűrőt és világítást cserélnem. Keret: max 25. 000 Ft. Ezeket néztem ki: Szűrő: JBL CristalProfi i 80 GREENLINE kímélő (belső szűrőt szeretnék) Világítás: Aquanova NDL-600 / 2x15W T8. Tapasztalat ezekről? Köszi.

Figyelt kérdés

2015. jan. 18. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány centi az akvárium 3 éle?
2015. jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Például itt egy belevaló fénycső:

[link]

2015. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szélesség, magasság 49-49cm, mélység 30cm.

A linken a jelenlegi világítás.

[link]

Ha veszek sima neon csöve(ke)t, hogy tudom az elektromos hálózathoz bekötni (konnektorba)? Elég macerásnak tűnik, ezért gondoltam, hogy veszek egy komplett lámpát 2db neonnal.

2015. jan. 18. 12:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó választásnak tűnnek, bár a lámpatest úgy látom túl fogy nyúlni az akváriumon, maga a cső csak 45 cm-es.
2015. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem értem a mostani világításodat!


Ez most hogy van?

Elvileg annak is 15Wattosnak kéne lenni, mert nem igazán van kisebb.

Viszont az 45 cm-es.

A képen lévő cső, ha 45 cm-es, akkor a fa felhajtható elem sokkal több, mint 49 cm.

Na mindegy. Csak arra gondoltam, hogy még egy csövet tényleg vagy macerás beépíteni, (régi módszerekkel) vagy elég sokba kerül, (modernebb módszerekkel, és csak kicsit egyszerűbb)

...szóval ha így úgyis túlnyúlik az akváriumon, és úgyis van ilyen fa tetőd, akkor is megoldás lehet, ha egyszerűen belecsavarozol még egy ilyet:


[link]


Vagy hasonlót. Nem tudom, miért írnak az adatoknál 10 wattot, valószínűleg 15 wattos, de ha ez nem, akkor is lehet kapni 15 wattosat. És ezt csak be kell dugni.


Annyi, hogy le kell mérni, hogy befér e a tetőbe.

Meg csőcserénél lehet, hogy ki kell majd mindig szerelni, mert oldalra kell a tartóidomokat széthúzni, és úgy már valószínűleg nem fér el.


Viszont töredékébe kerül, mint a mostani terved, annyit megér, hogy egy évbe egyszer szétszedd. És ráadásul külön kapcsolható világításod lenne.

2015. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A mostani rövid fénycső 8W-os. A fa keretbe éppen hogy beleférne amit linkeltél (lámpa 516mm, a fa pedig 550mm), 2db is talán megoldható.

A kérdésem, hogy ezeknek van kábele, amit be lehet dugni a konnektorba, (a 8w-oson házilag van megoldva), vagy ezekre is házilag kell rászerelni valahogy?

2015. jan. 18. 19:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Házilag kell rászerelni, de egyáltalán nem olyan bonyolult.

Egyszerűbb, mint ha előtétet kéne hozzá szerelni, és sokkal egyszerűbb, mintha még kondenzátor is kéne. Bele van építve az előtét.

Egyértelmű kapcsolási rajz van hozzá, gyakorlatilag bele van szerelve egy "csoki" amibe bele kell csavarozni a 2-3 (úgy tudom földelésnek is van helye) vezetéket, és annyi.

5 perces munka.


Csak a felfogatást kell másképp megoldani.

Mivel a felfogató csavarok a fénycső alatt vannak, a fénycsövet meg csak úgy tudod betenni, ha az oldaláról lecsúsztatod azokat a műanyag tartókat.

Azt meg nem tudod, ha már be van szerelve...


Kell hajtogatni egy vékony alu lemezből (hulladék ereszcsatorna darab, bármilyen kacat...) egy keskeny csíkból 2 db U alakot, a végén 2 lyukkal.

A lámpatestet készre szereled, beteszed a tetőbe, és a két a két "bilinccsel" a két végénél a lyukakkal, facsavarral hozzácsavarozod a tetőhöz.

Lehet hogy kicsit túltömörítettem a mondanivalómat, de szerintem érted hogy gondolom.

2015. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kérdés belefér-e 2db. 1db még nem ad elég fényt.


A lámpákat úgy kellene rögzíteni, hogy a fénycsövek lefelé nézzenek, az akvárium felé. (Tehát a mostanihoz képest 90°-ban lefelé fordítva) Úgy beleférne a fa keretbe egymás mellé 2db. Szerinted így is megoldható a rögzítés?

2015. jan. 18. 23:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze. Úgy is gondoltam.

Mondjuk én elég jó vagyok barkácsolásban, valamit improvizálnék oda.

A fa tetőben az oldalakat erősítő betét lehet útban majd.

Szerintem a lámpa szélei azokra fognak kerülni.


De ezzel együtt is megoldható.

Nincs egy ügyes kezű barkácsolós ismerősöd?

2015. jan. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!