Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 27 fokos vízbe milyen halakat...

27 fokos vízbe milyen halakat tarthatok?

Figyelt kérdés
Viszonylag kis akvárium, 63 literes. Egyelőre csak csigák vannak benne. Sajnos ennyire meleg van a szobában, az akvárium fűtője be sincs kapcsolva. Valamilyen guppikra gondoltam + 1-2 garnélára.
2015. jan. 18. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok halnak ez a maximum hőfok, amiben még bírja.

A diszhal.info-n lehet szemezgetni (ott van részletes leírás a halak igényeiről). A bettának pl. ideális.

2015. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fú, és akkor mi lesz nyáron? :/ A 27 is nagyon sok, 29-30 fokot szerintem semmilyen állat nem bír már ki.
2015. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nyáron nem fűtünk :). El van méretezve a radiátor, azért van ilyen meleg.
2015. jan. 18. 14:16
 4/9 anonim ***** válasza:
A Boraras Urophthalmoides átlagon felül bírja a kevés oxigént, bírja a 30 fokot is, és a Red cherry, Rili, Blue rili, vagy a Sakura úgyszintén.
2015. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27°C-ot bírja a parázslazac és párduccsík is. Meg a betta.
2015. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Betta egyértelműen,ami bírja,és sokaknak tetszik.
2015. jan. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2015. jan. 18. 19:09
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezek közül melyikeket tudnám együtt tartani? A parázslazacnak ahogy néztem lágy víz kell, a párduccsíknak nem lenne jó az aljzat amit vettem (igen, tény hogy nem voltam túl előrelátó). A betta az tetszik, csak félek tőle, még sose volt halam. Írják hogy agresszív meg nem is él sokáig. Endler guppi esetleg? Arra kb ezt a hőmérsékletet írják.


Kellene-e mindenképp keménységet mérnem halvásárlás előtt? Ugyanis fogalmam sincs milyen a víz.

2015. jan. 18. 19:25
 9/9 anonim ***** válasza:
hát igazából a keménység a guppinál tuti jó, csak a heti rendszeres 20-30% vízcserét tartsd be és ne az elpárolgott vizet potold csak, mérni sztem fölösleges ezeknél a halaknál, mert ha tudod mennyi azzal hol vagy előrébb? :D ha tenyészteni akarnád vagy valami nagyon savas vagy lúgos vízet igényelne akkor van értelme :)
2015. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!