Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat vegyek egy kicsi...

Milyen halat vegyek egy kicsi akváriumba?

Figyelt kérdés
Pusztán hobbiból szeretnék egy kis akváriumot venni kb. 10-15 litereset, és mivel teljesen tapasztalatlan vagyok a haltartás terén így segítséget szeretnék kérni , hogy szerintetek milyen halat lenne érdemes vennem? Igazából én úgy gondoltam , hogy egy halpárt szeretnék ,meg esetleg valami más kis élőlényt teknőst vagy csigát. Halat inkább színesebbet szeretnék és strapabíróbb fajtát. Köszi előre is a válaszokat :)

2015. jan. 18. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez az aksi kicsi,a teknőcöt nem ajánlom.Halat olyat válassz ami nem nő nagyra,de csak maximum 3 darabot.Például neon.A neonhal ikrával szaporodik így nem szaporodik közönséges körülmények között.Nem érzékeny ,de azért alapvetően be kell tartani pár szabályt.Fűteni kell a vizet,ha jól tudom 26 fokosra.Ehhez a legjobb egy automata fűtő a legjobb, kb 2500 Ft,nem árt egy légpumpa is ,csövekkel csappal porlasztó kövel együtt kb 2500 Ft.Kell még bele növény egy pár darab ,ez minden hal szereti,ezeknek darabja változó 350-500 között.Ha azt akarod hogy a növény bírja akkor nem árt venni vörös agyagot és ebbe ültetni a növényt.Majd ezután kell venned valami féle kavics aljzatot.Ezt át kell mosni több soron ,és nem árt átforrázni vagy kifőzni.Az aksit ki kell szintén takarítani,több soron ,(én mosogatószerrel szoktam ,de utána több soron átöblíteni! Ha vízköves akkor penge,ne sósósav meg vízkőoldó meg stb.Ecetet azt használhatsz,de rendesen öblítsd ki az aksit!Antiklór azt is kell venned,mert a csapvíz nagyon klóros.A neonhal megeszi a lemezes tápot,fagyasztott szúnyoglárvát ,zöldség zöldjét,kicsit megforrázva majd felaprítva.Nagyon szeretik és igénylik is a növényi táplálékot.
2015. jan. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni hogy az akváriumot,le kell takarni, és világítani is kell a halakra,én ezt meleg fényű led szalaggal oldottam meg.
2015. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Maximum garnéla, halnak kicsi.
2015. jan. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

30 liter alatt a törvény tiltja gerinces állat tartását,ezért maximum csak garnélát vagy csigát rakhatsz bele.

DE ha kezdő vagy,akkor ajánlom egy min. 60 literes akvárium berendezését,mert minnél kisebb az akvárium,annál kevesebb a társítási lehetőség,és annál nehezebb megtartani a biológiai egyensúlyt.

2015. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Ez igaz ,az biztos hogy minél nagyobb egy aksi annál könnyebb fent tartani az egyensúlyt,a kis akváriumban könnyen mérgezés a vége ,ha csak nem cserélsz egy héten kétszer vizet,vagy még az sem elég
2015. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat!!
2015. jan. 18. 20:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem hogyha 30 liter alatt nem lehet gerinces állatot tartani akkor, miért árulnak az interneten két literes dobozokat bettáknak?Szerintem két liter víz egy ilyen halnak kicsi ,úszásigény ide úszásigény oda.
2015. jan. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Mert megtehetik, és van rá kereslet, és nem minden országban van ez a törvény.
2015. jan. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
elöbb olvass utána a dolgoknak, sok pénzt és fejfájást megspórolsz vele, az élőlények életéről nem is beszélve :D 30liter alatt nem érdemes halat tartani, és minél kisebb az aki annál nehezebb benne egy működő rendszert fenntartani, ha az alapokat tudod és a megfelelő felszereléssel rendelkezel akkor egy 15-20 literesben tarthatszh pl red cherry garnélákat, mondjuk 3-4 db ot, de jobban jársz egy 50-100literessel szerintem, nem sokkal drágább és sokkal több lehetőséget ad a berendezésére
2015. jan. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És egy nagyobb akváriumba tudnátok tippeket adni , hogy milyen kis halakat vehetnék?
2015. jan. 19. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!