Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elevenszülő halakhoz (3...

Karesz77777 kérdése:

Elevenszülő halakhoz (3 platti,3 xifó,3molly,10 guppi+ 2 takarító harcsa+1 algaevő) érdemes hozzátársítani sziámi harcoshalakat (1 hím+3 nőstény)?

Figyelt kérdés
120 literes akváriumom van, és a fő kérdés az lenne, hogy mikor a sziámik ikráznak akkor nem bántják a többi halat, mert úgy tudom, hogy akkor agresszívak. Szaporítani pedig nem akarom a sziámikat, azzal nem akarok külön foglalkozni.
2015. jan. 18. 19:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
2db algaevő*
2015. jan. 18. 19:38
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem fognak a közös akváriumban ikrázni, aminek több oka is van, de ettől függetlenül (vagy inkább éppen ezért) a hím agresszív lesz a nőstényekkel szemben, ha azok nem tudnak elbújni előle.

A Betta nem csapathal, íváskor is párban ívik, nem csoportosan, miért kell neked egy hím mellé három ikrás?

2015. jan. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor elég 1 db nőstény 1 hímhez?
2015. jan. 18. 20:11
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem elég.

1 hímhez 3-4 nőstény kell,de a guppit a szifó megtépheti

Milyen szűrőd van?

Hát én még csak külön ikráztattam a sziámit,de szerintem,aki a fészek közelébe megy,azt megkergeti.(a párzás idején)

De szerintem nem valószínű,hogy társas akváriumban leikréznának.

2015. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Vagy egyátalán ne is vegyek nőstényt, csak egy hímet? (Bocsi ha hülyeségeket mondok vagy kérdezek, csakhát még bettám nem volt.)
2015. jan. 18. 20:24
 6/14 A kérdező kommentje:

Hűha! most kinek higgyek? :D veszek egy hímet és 2 nőstényt, aztán meglátom. De ha egyátalán nem veszek nőstényt csak 1 hím bettát akkor mi történik?

a xifó nem bántotta eddig a guppikat, emellett eheim pick up szűrőm van.

2015. jan. 18. 20:32
 7/14 anonim ***** válasza:
Legalább 2-3 nőstény kell 1 hím mellé. Ha csak egy van akkor azt halálra is üldözheti. Látszik, h a 2. hozzászóló még nem tartott bettát.
2015. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Vagy lehet úgy is,hogy csak 1 hím.

De guppival nem lehet tartani,mert halálra szekálja a nagy farokúszója miatt.

2015. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Akkor így fogok cselekedni. 2 vagy 3 nőstény, és egy hím lesz a bettákból. Na de a lényeg, hogy akkor sem ikrázáskor sem egyébként nem fogják megtépni vagy minden ok nélkül kergetni a többi halat (az esetleges ikrázási időszakon kívül)?
2015. jan. 18. 20:43
 10/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, ezt most valahogy nem értem. a guppit szekálják a farokúszója miatt? Akkor a xifót vagy a plattit hogy hogy nem? hisz azoknak is kb. akkora farokúszója van mint egy guppinak. Vagy azokat azért hagyja békén mert akkorák mint ő?
2015. jan. 18. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!