Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan fertőtlenítsem az...

Hogyan fertőtlenítsem az akvariumot? A bettánk betegség miatt pusztult el, ezért szeretném komplett fertőtleníteni.

Figyelt kérdés
Szét akarom szedni. Növényeket mindenképpen újakat veszek. De Mi a helyzet a szűrővel? Elég, ha elmosom, és új szivacsot veszek, vagy kell valami vegyszert vennem? Mi a helyzet a talajjal? Elég atmosni, vagy főzzem ki, vagy van erre is valami vegyszer?
2015. jan. 19. 07:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Pl ecettel mosd ki az akváriumot, a talajt pedig forró vízzel öblítsd át, mert 60 fok felett minden élő megdöglik.


De ha tudnád mi volt a betta betegsége, nem is biztos h szét kéne szedni az akváriumot. Pl élősködők a hal megszűntével 3 napon belül megdöglenek, ez esetben elég csak várni pár napot. Vagy pl mérgezésnél elég csak vizet cserélni.

2015. jan. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd átmosni? Tudod egyáltalán ,h konkrétan milyen betegségbe pusztult el? Lehet nem is fertőző. Többet ártasz vele.
2015. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az akváriumhoz vegyszert sose használj, se ecetet sztem, max ha külsőleg a vízkövet akarod eltüntetni, a növényeket sem dobnám el, de milyen betegség pontosan? a talajt öblítsd át és főzd ki, a szűrőből is újat kéne venni :D szóval sztem derítsd ki mi volt a betegség oka és vegyél egy 1500 ft os gyógyszert rá, joban jársz mintha mindent lecserélsz, aztán járatot üresen egy hónapig, utána veszel 1-2 teszthalat, azok ha nem betegszenek meg 2 hétig akkor jöhet a többi, de ha kis 10 literes bettásról beszélünk akkor csak talajfőzés és ennyi sztem
2015. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

54 literes akvárium. Sajnos nem tudom mi baja lehetett. A kopoltyúnál kezdödött, pár nap alatt lefolyt, a végén már uszonyrothadástól kezdve minden Volt. Kapott ugyan gyógyszert (széles spektrumút), de nem segített. És mivel a gyógyszeres kezeléssel úgyis tönkre vágtam a baktériumokat stb., így inkább szétszedem. Ráadásul szeretném kicsit másképp berendezni, mert ez volt az elsö halunk, meg is sirattuk (tudom, nevetséges, de ez van), és így nem szeretnék "ugyanabba" az akváriumba új halakat.

Szüröt ha nem muszáj, nem vennék újat, mert az drága volt.

2015. jan. 19. 11:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne már hal, akkor át lehet mosni,bár értelmét nem látom.
2015. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!