Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet az akváriumban 2 szűrő...

Lehet az akváriumban 2 szűrő egyszerre?

Figyelt kérdés

van egy 30l nano akváriumom és hozzá egy akasztós szűrő (halak nincsenek benne) de az a baj, hogy "biológiai hártya" alakult ki a víz tetején és azt mondták, hogy azért mert nincs elég fodrozódás a víz tetején. Ha veszek egy másik szűrőt ami jobban fodrozná a víz felszínét akkor elmúlna a probléma valamint gond az az akváriumnak ha egyszerre két szűrő van benne?


a másik kérdésem az lenne, hogy hány darab red cherry-t és nano halat tarthatnék ekkora akváriumba?


2015. jan. 19. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Javít a helyzeten, de az okot nem szünteti meg. Ki kéne nyomozni, mitől van. Fehérje, vagy zsiradék...


RC-ből nem kell sok, úgyis hamar elszaporodnak, pár hónap múlva azon fogsz gondolkozni, hova tegyed a túlszaporulatot.

Nanohalból, ha tényleg nano, 8-10 kb mehet.

De nézz utána az igényeiknek, mert ezek elég kényesek, kevesen bírják a kemény csapvizet.

[link]


Itt egy csomó hasznos dolog van a témáról, fóruma is van az oldalnak, ahol kérdezhetsz.

2015. jan. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Akasztós szűrőknél van egy tervezési, kivitelezési hiba, kisi a terelő ami vízszintesbe fordítaná a vizet, a hiba 80ft összegből orvosolható.


Példa a szivacsokat bedobod akvárium vízbe, a szűrő viz terelőjére ragasztasz egy durván 2cm műagyag lapot, lehet akár pet palackból kivágott is, ha megcsinálod onnantól fodrozza a felszínt.

2015. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ezt elmagyaráznád jobban mert nem igazán értem így.
2015. jan. 19. 17:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg az akasztós szűrődből kijövő víz egyenest a talaj felé megy amint kijön a szűrőből, így nem fodrozhatja a felszínt.


Nem vagyok otthon, nem tudok fotózni, csináltam egy rajzot: [link]


Én kólás üvegből vágtam egy csíkot, azt ragasztottam fel, azóta nem kavarja fel az aljzatot, és szépen fodrozza a felszínt.

2015. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiderült, hogy másnak is van felszínfodrozási problémája akasztós szűrőnél, csináltam egy videót, így egyértelműbb miről van szó.

https://www.youtube.com/watch?v=6OyVb-vlUAc

2015. jan. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!